Premier League : Επιτέλους νίκη για την Τότεναμ, δεν…χαμπαριάζει τίποτε η Μπρέντφορντ! (vids)

Τι να πει κανείς για αυτή τη Μπρέντφορντ!

Μπορεί να είναι νεοφώτιστη και ουσιαστικά πρωτάρα στην Premier League (η τελευταία παρουσία της πάει καποια πολλά χρόνια πίσω), όμως δεν χαμπαριάζει τίποτε και φυσικά ούτε από έδρες. Στο London Stadium, η ευρωπαία Γουέστ Χαμ ήταν το φαβορί, όμως αυτό δεν επιβεβαιώθηκε ποτέ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το “διπλό” με γκολ του Ουίσα (ο οποίος είχε δώσει την ισοπαλία κόντρα στη Λίβερπουλ) στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Νίκη μετά από καιρό για την Τότεναμ! Οι “πετεινοί” επικράτησαν με 2-1 της Άστον Βίλα και για να γίνει αυτό χρειάστηκε ένα αυτογκόλ του Ματ Τάργκετ στο 71ο λεπτό για να πάρουν ξανά το προβάδισμα, μετά την ισοφάριση των “χωριατών” στο 67′, με σκόρερ τον Γουάτκινς.

Η ομάδα του Νούνο Σάντος είχε προηγηθεί στο 27′ με τον Χόιμπιεργκ.

Στο Selhurst Park η Λέστερ…αυτοκτόνησε! Οι “μπλε” προηγήθηκαν 2-0 κόντρα στη γηπεδούχο Κρίσταλ Πάλας (Ιεανάτσο και Βάρντι τα γκολ), όμως στο δεύτερο ημίχρονο έχασαν τα…αυγά και τα πασχάλια, με τους Λονδρέζους να φτάνουν στην ισοφάριση χάρη στα τέρματα των Ολίσε και Σλουπ.