Premier League : Απογευματινός…περίπατος για τη Τσέλσι, 7-0 τη Νόριτς (vid)

Άνετη επικράτηση για τη Τσέλσι, που φιλοδώρησε με έξι γκολ τη νεοφώτιστη Νόριτς.

Οι “μπλε” δεν είχαν…όρεξη γα πολλά κόντρα στα “καναρίνια” (βασικός για ένα ημίχρονο ο Γιαννούλης, στον πάγκο ο Τζιόλης) και από τα πρώτα δευτερόλεπτα, έδειξαν τις διαθέσεις τους.

Ο Μάουντ στο 8′ άνοιξε τον χορό…των τερμάτων και δέκα λεπτά μετά ο Χάντσον-Οντόι διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του. Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Τζέιμς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 57′ ήταν η σειρά του Τσίλγουελ να χριστεί σκόρερ, ενώ πέντε λεπτά το αυτογκόλ του Άαρονς έφτασε το σκορ στο 5-0.

Στο 65′ ο Γκίμπσον αποβλήθηκε για τη Νόριτς και στα τελευταία πέντε λεπτά, οι Λονδρέζοι πέτυχαν άλλα δύο τέρματα. Στο 85′ ο Μάουντ εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίκτης έφτασε στο χατ-τρικ.

Τσέλσι (Τόμας Τούχελ) : Μεντί, Ρίντιγκερ, Σαλόμπα, Τιάγκο Σίλβα, Τσίλγουελ, Τζέιμς, Κόβατσιτς, Ζορζίνιο (64′ Λόφτους-Τσικ), Χάντσον-Οντόι (70′ Ζίγιες), Μάουντ, Χάβερτζ (70′ Μπάρκλεϊ)

Νόριτς (Ντάνιελ Φάρκε) : Κρουλ, Γιαννούλης (46′ Γουίλιαμς), Άαρονς, Γκίμπσον, Καμπάκ, Χάνλεϊ, ΜακΛιν, Μελού (46′ Ρασίκα), Νόρμαν, Πούκι, Σάρτζεντ (69′ Ομομπαμιντέλε)