LaLiga : “Έκλεψε” τον βαθμό με δύο γκολ στις καθυστερήσεις η Βαλένθια! (vid)

Σπουδαίο ματς στο Μεστάγια, που κρίθηκε με δύο γκολ της Βαλένθια στις καθυστερήσεις!

Η Μαγιόρκα ξεκίνησε ιδανικά το ματς και προηγήθηκε με 2-0 και έδειξε να κυριαρχεί κατά κράτος σε μια δύσκολη έδρα.

Ο Άνχελ Ροντρίγκεθ ήταν αυτός που έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, με γκολ στο 32ο λεπτό και σαν να μην έφτανε αυτό για τις “νυχτερίδες”, ο Ντιακαμπί στο 38′, στην προσπάθεια του να απομακρύνει, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 54′ ο Κανγκ-Ιν Λι πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, μια εξέλιξη που κρίνοντας από την εξέλιξη του ματς, ήταν καθοριστική.

Η Βαλένθια, που πίεσε αφόρητα την αντίπαλη άμυνα, μείωσε στο 90+3′ με τον Γκουέδες και μάλιστα κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων με “λυτρωτή” τον Χοσέ Λουίς Γκαγιά.

Βαλένθια (Χοσέ Μπαρδάλας) : Σίλεσεν, Γκαγιά, Φουλκιέ (75′ Τζέισον), Ντιακαμπί (46′ Αλντερέτε), Παουλίστα, Ντούρο (64′ Βαγιέχο), Έλντερ Κόστα, Ράσιτς (46′ Σολέρ), Βας, Μαξιμιλιάνο (46′ Ντε Σόουζα), Γκουέδες

Μαγιόρκα (Λουίς Γκαρσία) : Ρέινα, Ολίβαν, Μαφέο, Ρούσο, Βάλιεντ, Ντε Γκαλαρέτα (75′ Μπατάλια), Μπαμπά, Ντάνι Ροντρίγκεθ (75′ Λάγκο), Λι, Αντόνιο Σάντσεθ (85′ Χάουμε Κόστα), Άνχελ Ροντρίγκεθ (63′ Νίνιο)