Serie A : Νίκη με ανατροπή για τη Σασουόλο (vid)

Την τρίτη της νίκη στο Καμπιονάτο πήρε η Σασουόλο. Η ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου, ο οποίος έμεινε στον πάγκο και δεν αγωνίστηκε, επικράτησε 3-1 της νεοφώτιστης Βενέτσια. Μάλιστα χρειάστηκε να ανατρέψει το σκορ καθώς βρέθηκε να χάνει.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν πρώτοι. Με τον Οκερέκε στο 32’ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Αλλά η χαρά τους δεν κράτησε πολύ. Πέντε λεπτά μετά, ήταν ο Μπεράρντι αυτός που ισοφάρισε, διώχνοντας το άγχος απ’ τη Σασουόλο.

Στο 50ο λεπτό, ο Ανρί έκανε λάθος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους που κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 67’ απ’ τον Φρατέζι.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Σασουόλο έφτασε τους 11 βαθμούς, αφήνοντας την Βενέτσια στους 8.

Σασουόλο (Αλέσιο Ντιονίσι) : Κονσίλι, Ροτζέριο, Τολιάν, Φεράρι, Κίρικες (69′ Αϊχάν), Μαξίμ Λόπεζ, Φρατέζι (83′ Μουλντούρ), Ντούριτσιτς (28′ λ.τ. Τραορέ), Μπεράρντι (83′ Ενρίκε), Ρασπαντόρι, Σκαμάκα (69′ Ντεφρέι)

Βενέτσια (Πάολο Ζανέτι) : Ρομέρο, Χαπς, Εμπουέι (68′ Ματζόκι), Σεσκαρόνι, Σβόμποντα, Μπούσιο (46′ Πέρετζ), Αμπαντού (68′ Τέσμαν), Κιγίν, Κρινγκότζ (58′ Σίνγκουρτσον), Οκερέκε, Χένρι (58′ Φόρτε)