Κατηγορίες
Basket

Β Εθνική Μπάσκετ : Τα αποτελέσματα στους τέσσερις ομίλους και οι βαθμολογίες (24/10)

1ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Νέα Κηφισιά-Πανελευσινιακός  81-74
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Εθνικός  84-71
Παπάγου-Έσπερος  77-79
Αχαγιά 82-Ένωση Ιλίου  60-58
ΑΠΑΣ Νάξου-Πεντέλη  74-59
ΚΑΟ Κορίνθου-Αργοναύτης Τριγλίας  70-68
Ρεπό : ΝΕΟ Ληξουρίου

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 ΚΑΟ Κορίνθου 2 2 0 150 142 8 4
2 Αχαγιά ‘82 2 2 0 136 130 6 4
3 ΑΠΑΣ Νάξου 2 1 1 157 143 14 3
4 Παπάγου 2 1 1 154 152 2 3
5 Αργοναύτης Τριγλ. 2 1 1 152 153 -1 3
6 Εθνικός 2 1 1 139 143 -4 3
7 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 1 1 0 84 71 13 2
8 Ένωση Ιλίου 2 0 2 131 137 -6 2
9 Πεντέλη 2 0 2 131 150 -19 2
10 Νέα Κηφισιά 1 0 1 140 142 -2 1
11 ΝΕΟ Ληξουρίου 1 0 1 74 80 -6 1
12 Πανελυσινιακός 1 0 1 74 81 -7 1
13 Έσπερος 0 0 0 0 0 0 0

2ος όμιλος (2η αγωνιστική)

ΑΟΚ Χανιά-Δούκας  78-82
Πρωτέας Βούλας -ΟΦΗ  77-56
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Mεγαρίδα  79-88
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Μανδραϊκός  65-61
Αιγάλεω-Πανιώνιος  90-88
ΚΑΟ Μελισσίων-Παλαιό Φάληρο  61-62
Ηλυσιακός-Άρης Νίκαιας (4/11)

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μεγαρίδα 2 2 0 151 129 22 4
2 Αιγάλεω 2 2 0 162 147 15 4
3 Πρωτέας Βούλας 2 1 1 127 119 8 3
4 Πανιώνιος 2 1 1 156 149 7 3
5 ΚΑΟ Μελισσίων 2 1 1 141 139 2 3
6 Δούκας 2 1 1 159 158 1 3
7 ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2 1 1 152 151 1 3
8 Κρόνος Αγ.Δημ. 2 1 1 124 129 -5 3
9 ΟΦΗ 2 1 1 125 141 -16 3
10 Μανδραϊκός 2 0 2 124 138 -14 2
11 ΑΟΚ Χανιά 1 0 1 78 82 -4 1
12 Ηλυσιακός 1 0 1 64 69 -5 1
13 Παλαιό Φάληρο 1 0 1 59 72 -13 1
14 Άρης Νίκαιας 0 0 0 0 0 0 0

3ος όμιλος (2η αγωνιστική)

Τα φαβορί επικράτησαν και αυτή την Κυριακή στον 3ο όμιλο της Β’ Εθνικής. Με μία εξαίρεση όμως. Οι Τιτάνες Παλαμά έκαναν την έκπληξη της 2ης αγωνιστικής, καθώς ανέτρεψαν διαφορά εννέα πόντων στο 4ο δεκάλεπτο και νίκησαν τη Νίκη Βόλου 73-68, έχοντας ηγέτη τον Γιάννη Μανδαλάκη (24 πόντοι).

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ίκαροι Τρικάλων  58-74
ΓΑΣ Μελίκη-Αίολος Τρικάλων  59-94
Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου  56-49
Αναγέννηση Καρδίτσας-ΣΚ Ιωάννινα  65-59
Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματαρίου  73-85
Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου  73-68
Ρεπό : Έσπερος Λαμίας

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Ερμής Σχηματαρίου 2 2 0 165 113 52 4
2 Αίολος Τρικάλων 2 2 0 158 107 51 4
3 Ίκαροι Τρικάλων 2 2 0 149 121 28 4
4 ΣΚ Ιωάννινα 2 1 1 144 136 8 3
5 Νίκη Βόλου 2 1 1 132 127 5 3
6 Δόξα Λευκάδας 2 1 1 110 113 -3 3
7 Τιτάνες Παλαμά 2 1 1 144 153 -9 3
8 Αναγέννηση Καρδ. 2 1 1 105 139 -34 3
9 Έσπερος Λαμίας 1 1 0 86 63 23 2
10 ΑΓΣ Ιωαννίνων 2 0 2 116 138 -22 2
11 Πρωτέας Γρεβενών 2 0 2 136 159 -23 2
12 ΓΑΣ Μελίκη 2 0 2 122 180 -58 2
13 Ολυμπιακός Βόλου 1 0 1 49 56 -7 1

4ος όμιλος (3η αγωνιστική)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΚΣ Γέφυρα  89-87 παρ, 82-82 κ.α.
ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανσερραϊκός  54-64
Ερμής Λαγκαδά-ΠΣ Ευκαρπίας  78-67
ΧΑΝΘ-ΚΑΟΧ  72-48
Μαχητές Πειραματικού-ΑΟ Αρετσού  82-57
ΜΕΝΤ-Μακεδονικός  ΑΝΑΒΟΛΗ
Ρεπό : Αίας Ευόσμου, Πολύγυρος

  ΑΓ Ν Η ΠΥ ΠΚ +/- Β
1 Μαχητές Πεύκων 3 2 1 201 161 40 5
2 ΚΣ Γέφυρας 3 2 1 228 200 28 5
3 ΧΑΝΘ 3 2 1 194 181 13 5
4 Ερμής Λαγκαδά 3 2 1 208 206 2 5
5 Αίας Ευόσμου 2 2 0 173 127 46 4
6 Μακεδονικός 2 2 0 140 121 19 4
7 Πανσερραϊκός 3 1 2 185 187 -2 4
8 ΠΣ Ευκαρπίας 2 1 1 146 138 8 3
9 ΜΕΝΤ 2 1 1 127 124 3 3
10 Πολύγυρος 2 1 1 112 114 -2 3
11 Λεύκιππος Ξάνθης 2 1 1 159 165 -6 3
12 ΓΑΣ Κομοτηνή 3 0 3 163 228 -65 3
13 ΚΑΟΧ 2 0 2 114 146 -32 2
14 Αρετσού 2 0 2 120 162 -42 2
error: Protected