Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για το Πανόραμα

Την δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών και την δεύτερή του επί της Προσοτσάνης πέτυχε το Πανόραμα, το οποίο επικράτησε των αντιπάλων του με 23-39.

Οι δύο ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ στο πρώτο μέρος, αν και εκείνη της Έλλης Κουμιτσάρσκα διατηρούσε ισχνό προβάδισμα. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 19-20.

Στο δεύτερο μισάωρο, οι φιλοξενούμενες επιβλήθηκαν, άνοιξαν την… ψαλίδα του σκορ και έχοντας σε πολύ καλή ‘μέρα την Ζενέλι και την Αμανατίδου, που σημείωσαν 10 και 9 τέρματα αντίστοιχα, κυριάρχησαν. Παρ’ όλα αυτά, πρώτη σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε η 16χρονη αθλήτρια της Προσοτσάνης, Τσιαμούρα.

Για τον 2ο όμιλο, εκκρεμεί η αναμέτρηση της 4ης αγωνιστικής ανάμεσα στην ΑΕΣΧ Πυλαίας και τον ΠΑΟΚ (18.00)

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ – ΠΑΝΟΡΑΜΑ 23-39

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-5, 5-8, 7-10, 10-15, 19-20 (ημίχρονο), 17-24, 18-25, 19-28, 20-33, 22-37, 23-39

ΓΣ Προσοτσάνη : Κατσιγιάννη, Χαλβατζή, Λαζαρίδου 2, Τσιόκα, Μελανίδη, Τσιαμούρα 12, Νούση 2, Σπυρίδου 3, Ιωαννίδου 1, Ζάμπα 3, Καστάρη, Γόρδη, Ράμα, Τσαλκίδου

Honda Πανόραμα : Koυτσιμανή, Λιούκα 1, Εμμανουηλίδου 3, Παπαδοπούλου Γ. 1, Τσαρτσίου 3, Κυρικλίδου 1, Αμανατίδου 9, Κουκλοτίδου Ειρ,, Προκοπίδου 3, Κουκλοτίδου Ελ., Ζενέλι 10, Καραβέλη 4, Κουλούρη 1, Παπαδοπούλου Α. 3

Διαιτητές: Σαπανίδης – Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 2/3-3/4