Γ Εθνική : Πρώτη νίκη με σπουδαία απόδοση για τον Ναυπακτιακό

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής σημείωσε ο Ναυπακτιακός Αστέρας που έδειξε το καλύτερο πρόσωπο από όλα τα επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής.

Όπως αναφέρει το nafpaktianews, ο Αίας Γαστούνης ξεκίνησε δυνατά στην αναμέτρηση, είχε δύο δοκάρια στα πρώτα 10 λεπτά ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν στην πρώτη τους καλή στιγμή στο παιχνίδι να ανοίξουν το σκορ, με “δράστη” τον Χρήστο Μπατσή.

Το 2-0 ήρθε στο 35ο λεπτό και συγκεκριμένα με τον νεοαποκτηθέντα Μενσά, που βρίσκει σταδιακά ρυθμό και δείχνει κι αυτός πόσο μπορεί να βοηθήσει την ομάδα της Ναυπάκτου.

Παρά τις δύο αναγκαστικές αλλαγές των Μπλέτσα και Μαχαίρα που τραυματίστηκαν, ο Αστέρας δεν πτοήθηκε και κατάφερε με τον Ρουμπάτο στο 47′ να πετύχει ακόμη ένα ακόμη τέρμα “καθαρίζοντας” ουσιαστικά το παιχνίδι.

Αξίζει να αναφερθεί η παρουσία του κόσμου, που “ζέστανε” την ατμόσφαιρα και βοήθησε τους παίκτες της ομάδας να φτάσουν στη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Ναυπακτιακός (Γιάννης Νταλακούρας) : Σίμος, Αργυρόπουλος, Γιαννόπουλος, Χριστόπουλος, Μπατσής, Μαχαίρας (13’ λ.τ. Κοντογιάννης), Παλαιοπάνος (72’ Σταθόπουλος), Μενσά (72’ Ναουμίδης), Καψάσκης, Νιφορόπουλος, Μπλέτσας (32’ λ.τ. Ρουμπάτος).

Αίας Γαστούνης (Αλέξης Γαβριλόπουλος) : Λαδάς, Μπουρδέκας, Κατελούζος (46’ Σταθάτος), Ρίλντι, Βράπι (82’ Ντρέου), Τσακοπιάκος, Δούλος (82’ Παπαχριστόπουλος), Βράλι, Καράμπελας (39’ λ.τ. Ρούνης), Ντελκάδο (73’ Στάνης).