Ο Σινγκ «υπέγραψε» στο 87′ τη νίκη για τον Διαγόρα

Ο Διαγόρας υποδέχθηκε την Επισκοπή στο «Δημοτικό στάδιο Ρόδου», της οποίας επικράτησε με σκορ 1-0 για την 4η εμβόλιμη αγωνιστική της Super League 2. Ο Σινγκ ήταν ο “λυτρωτής” για τους νησιώτες.

Σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έδωσαν αρκετή προσοχή στα αμυντικά καθήκοντά τους. Επιπλέον, σε δεύτερο χρόνο κοιτούσαν το πως θα «χτυπήσουν» στην αντεπίθεση, με την κατοχή να είναι μοιρασμένη.

Όσον αφορά τις ευκαιρίες που προέκυψαν στο πρώτο μέρος ήταν τρεις συνολικά. Βέβαια δεν βοηθούσε και ο επιβαρυμένος από την νεροποντή αγωνιστικό χώρος.

Δύο καλές στιγμές ανήκαν στους φιλοξενούμενους, με τον Διαγόρα να απαντάει σε μία φάση που κάλλιστα θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο σκορ. Στην επανάληψη ο «γηραιός» ήταν εμφανώς καλύτερος και μάλιστα έφτασε ξανά κοντά στο 1-0, αλλά ο τερματοφύλακας της Επισκοπής κράτησε το μηδέν.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σίνγκ υπέγραψε την πολύ σημαντική επικράτηση του Διαγόρα.

το φιλμ του αγώνα στο News12

Διαγόρας Ρόδου (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μπιντσής, Τοπάλ, Σίνγκ, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Μουμίν, Τσιάντουλας (46′ Πίσπας), Λαμπίρης (61′ Παραστατίδης), Κουϊρουκίδης (90+1′ Σάιμπερτ), Ζούνης (69′ Γιώργου), Μπαστιάνος (69′ Ραφαέλ).

ΑΟ Επισκοπής (Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπoυλος (90+2′ Πέτρου), Τσάβος, Μπαρμπόσα, Πολυχρόνης, Ντεμέτριους, Εμπόι, Νοικοκυράκης, Γκονζάλβες, Νταρζίσιο, Τριντάντε.