Γ Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών

Εντυπωσιακή ανατροπή για τις Veria Ladies, 4-2 στα Ιωάννινα!

Συνεχίζουν τις υψηλές…πτήσεις οι Veria Ladies!

Για ακόμη ένα παιχνίδι, η ομάδα του Γιώργου Μυλωνά έπαιξε άκρως επιθετικό ποδόσφαιρο και με σκορ 4-2 πέρασε νικηφόρα από τα Ιωάννινα, έδρα του Απειρωτάν Ανατολής.

Αυτή είναι η τρίτη νίκη για τις Veria Ladies, σε τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος.

Όλα τα γκολ για τις φιλοξενούμενες επιτεύχθηκαν στα τελευταία 35 περίπου λεπτά, διάστημα στο οποίο έκαναν την ανατροπή καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με τέρματα στο 25′ και στο 47′.

Η Τσαγκαλίδου στο 62′ μείωσε για τις Ημαθιώτισσες και στο 70′ η Μουρατίδου έφερε το ματς στα ίσια.

Ο απόλυτος αιφνιδιασμός για τις γηπεδούχες ήρθε τέσσερα λεπτά μετά, όταν η Μουρατίδου και πάλι, ολοκλήρωσε την ανατροπή, για να βάλει το…κερασάκι η Ντούσκα, που διαμόρφωσε στο 82′ το τελικό 2-4.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα της Ημαθίας, την Κυριακή 19/12, εντός έδρας με τον Κεραυνό Θεσπρωτικού