Super League 2 : Ακόμη σκοράρει ο Αλμωπός Αριδαίας κόντρα στην αδύναμη Καβάλα

Χωρίς να αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα πέρασε από την Καβάλα ο Αλμωπός, όπου επικράτησε 6-0 του ΑΟΚ των χιλίων προβλημάτων.

Όπως αναφέρει το aridaia365, η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη παρουσιάστηκε πολύ σοβαρή και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους.

Το σκορ άνοιξε ο Ρίβας με σουτ στο 3′. Στο 26′ ο Κολλαράς με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα του Αλμωπού. Τρία λεπτά αργότερα ο Παρασκευάς με σουτ έκανε το 0-3, ενώ στο 40′ με τον ίδιο τρόπο ο Ρόβας έκανε το 0-4 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι κυανόλευκοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό. Στο 65′ ο Ρόβας και στο 67′ ο Ρίβας ανέβασαν τον δίχτυ του σκορ στο 0-6 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Με αυτή τη νίκη ο Αλμωπός έφτασε τους 12 βαθμούς, οι οποίοι αποτελούν μία εξαιρετική συγκομιδή στις πρώτες 7 αγωνιστικές και παραμένει ψηλά στην βαθμολογία.

Καβάλα (Νίκος Καραμπιπέρης): Παπαποστόλου, Θαλασσινός, Γιαννάκος, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος, Κλεπουσνιώτης, Ταχτατζίδης, Απόσογλου, Λαμπαδίτης, Καμαρίδης, Βορδοναράκης

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Παϊτέρης, Παρασκευάς (46′ Καράμπελας), Πρίκας, Σουλιώτης (46′ Σταμπολίδης), Σέχου (55′ Αδαμίδης), Κολλαράς (46′ Γιαλαμούδης), Κέρθι, Ασλαμπάλογλου (46′ Μπακουτσής), Τριανταφυλλάκης, Ρόβας, Ρίβας