Συνέχεια στις νίκες για τον ΠΑΟΚ, 3-1 τον Φίλιππο Βέροιας

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του ο ΠΑΟΚ στη Volley League ανδρών, επικρατώντας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Φιλίππου Βέροιας με 3-1.

Το πρώτο σετ ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν χέρι χέρι στους πρώτους πόντους και τον ΠΑΟΚ να παίρνει προβάδισμα με 12-9 έπειτα από μπλοκ του Μπράουν. Ο Φίλιππος επέστρεψε και μείωσε σε 17-16 μετά από αουτ επίθεση του Κουμεντάκη, αλλά ο Δικέφαλος ξέφυγε με 22-18 με τον Κουκλίνσκι, για να κάνει το 1-0 με 25-23 από μπλοκ αουτ του Κουμεντάκη.

Αντιστρόφως ανάλογη ήταν η διακύμανση του δεύτερου σετ, με τον Φίλιππο δηλαδή να είναι αυτός που προσπέρασε με 11-14 χάρη σε επίθεση του Ρουμελιωτάκη και τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει στους 19 με μπλοκ. Εν τέλει, η ομάδα της Βέροιας άντεξε στα δύσκολα και ισοφάρισε σε 1-1 με 23-25 από πρώτο χρόνο του Γιάγκο.

Στο τρίτο σετ ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά από νωρίς με αποτέλεσμα να προηγηθεί με 8-4 μετά από πρώτο χρόνο του Πετρέα. Η ομάδα του Γιάννη Καλμαζιδη συνέχισε στο ίδιο τέμπο πηγαίνοντας στο +7 με 19-12 από καρφί του Σωτηρίου, κάνοντας το 2-1 με 25-17 με άσο του Κουκλίνσκι.

Στο τέταρτο σετ και παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 5-3, ο Φίλιππος πεισμωμένος προσπέρασε με 10-11, αλλά ο Δικέφαλος πάτησε γκάζι και με μπλοκ του Τακουρίδη έφυγε με 17-13 και με άσο του Πετρέα στο +6 (19-13), για να κλειδώσει το 3-1 με 25-19 έπειτα από πλασέ του Κουκλίνσκι.