“Διπλό” ολκής στον Βόλο για τον Θεσπρωτό και 6η θέση

Στην παγωμένη Νεάπολη, με το κρύο να είναι έντονο και τα παιχνίδια μεσοβδόμαδα να μην ευνοούν τη μέγιστη παρουσία από την πλευρά του κόσμου, ο Ολυμπιακός Βόλου έδειξε ένα καλό πρόσωπο απέναντι στον Θεσπρωτό, τον οποίο υποδέχθηκε για την 8η αγωνιστική της Super League 2, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Όμως η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα του Θεσπρωτού, αλλά σ’ αυτά των «ερυθρόλευκων», με τους «ερυθρόλευκους» να γνωρίζουν την ήττα με σκορ 0-1.

Σκόρερ για τον Θεσπρωτό ο Ραμίρεζ στο 32’ της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό Βόλου να έχει σπαταλήσει σπουδαίες ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο γκολ. Από την άλλη, το Βολιώτικο σύνολο δεν ήταν τόσο καλός το δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να προσέχουν αρκετά στην άμυνα και ν’ αρκούνται στο ένα τέρμα που τους έδωσε τρεις βαθμούς.

Με διάθεση να πιέσει ψηλά από την αρχή εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός Βόλου από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο την πρώτη καλή ευκαιρία την είχε ο Θεσπρωτός

το φιλμ του αγώνα στο Magnesiasports

Ολυμπιακός Βόλου (Μανού Καγιέχα): Ξενοδόχοβ, Γραικός, Κόκας (53’ Να’ά), Φιλίποβιτς, Παπακώστας, Κόλα (62’ Κατσούκης), Σκοπελίτης (80’ Χατζηπιρπιρίδης), Κιτόκο, Σιαφά, Μπάτροβιτς (53’ Βερνάρδος), Κουντουριώτης (62’ Σουλεϊμάν).

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κινάλης, Βαλέντε, Ντ’ Αλέσσιο, Γώγος, Γκανσιέ, Ζιώγας, Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ (82’ Βαταμίδης), Σαραντίδης, Στεργίου (62’ Λύγκας), Πουφλής (46’ Ρομέρο).