“Έσπασε το ρόδι” στο πρωτάθλημα ο Απόλλων Πόντου

Έπρεπε να φτάσουμε στην 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League 2 για να καταφέρει ο Απόλλων Πόντου να πετύχει την πρώτη του νίκη.

Η ομάδα του Καλαϊτζίδη πέρασε νικηφόρα από τη Λάρισα, επικρατώντας 2-0 του τοπικού Απόλλωνα.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον  Ν’Νομό στο 49′.

Στη συνέχεια, οι «κοκκινόμαυροι» έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Ελέ στο 83΄, όμως παρόλα αυτά όχι μόνο κράτησαν το υπέρ τους προβάδισμα ,αλλά πέτυχαν και δεύτερο γκολ, με σκόρερ και πάλι τον Ν’Νομό (πέναλτι) στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Απόλλων Λάρισας (Μαρσέλο Στράτσια): Αστράς, Γιαννίτσης, Καρρίκι, Βίλα, Λίταινας, Ζιάκας, Σκούπρας, Κανούλας, Χατζής, Τιμπουέ, Λεμάνγκρ.

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Αλόντο, Σουντουρά, Καλαϊτζίδης, Ενομό, Μπαργκάν, Παπαϊώαννου, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Ελέ. (ενημερώνονται οι αλλαγές)