Super League 2 : “Λύτρωση” στο 90+1′ για τον Αστέρα Βλαχιώτη

Μια ανάσα από σπουδαίο “διπλό” έφτασε ο Καραϊσκάκης, όμως δεχόμενος γκολ στο 91′, έμεινε στο 1-1 με τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Σπουδαία ευκαιρία, να φύγει με ένα σημαντικότατο “διπλό”, που θα τον ανέβαζε αρκετά στο βαθμολογικό πίνακα, απώλεσε ο Καραϊσκάκης, που αν και κράταγε τη νίκη στα χέρια του, δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις, και αρκέστηκε στον ένα βαθμό που του δίνει το ισόπαλό 1-1 με το γηπεδούχο Αστέρα Βλαχιώτη.

Η αρτινή ομάδα μπήκε αρκετά δυνατά, και στο 4ο λεπτό, απείλησε για πρώτη φορά στο ματς, με το σουτ του Ναζίμ, όμως, να φεύγει λίγο άουτ.

το φιλμ του αγώνα στο artagoal.gr

Αστέρας Βλαχιώτη (Κώστας Βελιτζέλος): Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος, Τουλίκας, Ζάννης (46′ Τσίπρας), Λάμτσε, Σάνι (34′ λ.τ Ντούνης), Μαϊσουράτζε, Σολοράφοβ, Παπούλης, Λεωνιδόπουλος, Ζαΐμι

Καραϊσκάκης Άρτας (Ντράγκαν Τζουκάνοβιτς): Χουάντερσον, Τάμπας, Μπεκατώρος, Κλιγγόπουλος, Γλυνός, Κρισμάρεβιτς, Ρουμπάγκουκα (82′ Γαλεάδης), Ναζίμ, Σταματής (77′ Βαφειάδης), Ρούνεϊ, Ντοναλντόνι (63′ Δερμιτζάκης)