Super League 2 : Ο Παπάζογλου έκανε τη διαφορά στη Ρόδο

Αγχωτική αλλά πολύτιμη νίκη πέτυχε η Ρόδος, η οποία λύγισε την αντίσταση του Ηρόδοτου με 1-0, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου (Νότιου) της Super League 2.

Οι «πράσινοι» πήραν αυτό που ήθελαν με τον Παπάζογλου να «λυτρώνει» τα «ελάφια» στο 64ο λεπτό. Η Ρόδος συνάντησε πολλές δυσκολίες, με τους Κρητικούς να έχουν δοκάρι και χαμένο τετ α τετ στο α’ ημίχρονο, αλλά βρήκε τη λύση, ξεκλείδωσαν την άμυνα των φιλοξενούμενων πανηγυρίζοντας το «τρίποντο».

Η Ρόδος επέστρεψε στις νίκες την κατάλληλη στιγμή, πρόσθεσε ακόμα τρεις βαθμούς στην συλλογή της, διατηρώντας την επαφή της με την κορυφή.

το φιλμ του αγώνα στο dimokratiki.gr

ΑΣ Ρόδου (Σωτήρης Αντωνίου): Θεοδωράκης, Χύσι (59ο Δελαπόρτας, 82ο λ.τ. Σουλάι), Καψάλης, Σαάντο, Μακρυδημήτρης, Μίγγος, Μάρκοβιτς, Μαρκόφσκι, Σταματελόπουλος, Παπάζογλου, Αδαμάκης (40ο Τσάβες).

Ηρόδοτος (Γιάννης Τάτσης): Δερμιτζάκης, Καργιωτάκης, Κοιλιάρας Γ. (68ο Γκίνης), Ρουσάκης, Κόρτσαμ, Λουμπάκης (68ο Βρεττός), Κοιλιάρας Δ., Μπραΐμα (80ο Αποστολίδης), Χατζησάββας, Χαλκιαδάκης, Σουρνάκης.