Επιβλητικός στην Ηγουμενίτσα ο Ηρακλής, 5-1 τον Θεσπρωτό

Τη δεύτερη νίκη του μακριά από το Καυταντζόγλειο και τρίτη συνολικά στη Super League 2 πέτυχε ο Ηρακλής, καθώς συνέτριψε με 5-1 τον Θεσπρωτό εκτός έδρας.

Η ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση ισοπέδωσε με 5-1 τον Θεσπρωτό εκτός έδρας στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Super League 2.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη του Γηραιού μακριά από το Καυτανζόγλειο και τρίτη συνολικά στο Πρωτάθλημα.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 22΄ με τον Πατράλη να κάνει το 0-1.

Το 2-0 ήρθε στο 37΄ με σκόρερ αυτή τη φορά τον Κάκκο, ενώ οκτώ λεπτά μετά, ήταν σειρά του Χρουσιέλ να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και να γράψει το 0-3.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 53Ο λεπτό της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 με τον Ραμίρεζ, όμως με τη σέντρα ο Ημίθεος σκόραρε τον Τότσκα, κάνοντας το 1-4.

Στο 57΄ ο Τόμας-που σκόραρε για δεύτερο διαδοχικό ματς Πρωταθλήματος-ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-5.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με τον Ηρακλή να παίρνει μια σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη.

το φιλμ του αγώνα στο theball.gr

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Βαλιέντε (46′ Ρομέρο), Γώγος, Βασιλάκης (46′ Διγκόζης), Ντ’Αλέσιο, Γκανσιέρ, Ζιώγας, Ραμίρεζ (70′ Πούφλης), Γεωργούσης (46′ Σαραντίδης), Κωνσταντίνου, Μπονίγια (70′ Βαταμίδης)

Ηρακλής (Κώστας Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πανάγου, Πήλιος, Χρουσιέλ, Σγουρή, Πατράλης, Παπαστεριανός Ε. (78′ Αλεξιτς), Τότσκα (70′ Μπαλικτσής), Καρτσάμπας (65′ Μασούρας), Τόμας (70′ Βιτίνιο), Κάκκο (65′ Μπαστακός).