Super League 2 : “Άγγιξε” την πρώτη νίκη η Καβάλα, ισοφάρισε στο 90+2′ ο Πανσερραϊκός (photos)

Κοντά στο πρώτο τρίποντο της σεζόν βρέθηκε ο ΑΟ Καβάλα, αλλά ο Μαρκιόνι της πήρε τη…μπουκιά από το στόμα!

Ντέρμπι μέχρι το τέλος ήταν αγώνας της Κυριακής (23/1) ανάμεσα σε Καβάλα και Πανσερραϊκό το οποίο έληξε 2-2 για την 15η αγωνιστική της Super League.

Οι «αργοναύτες» ήταν πολύ κοντά στην πρώτη τους νίκη, αλλά οι τρεις βαθμοί χάθηκαν στις καθυστερήσεις με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν δύο λεπτά πριν από το φινάλε.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για την ομάδα του Νούρι στο πρωτάθλημα.

Ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, χωρίς όμως να πετύχει το γκολ που έψαχνε, το οποίο ήρθε στο 63′ με τον Κόντσι. Η Καβάλα όμως έφερε…τούμπα το ματς και με τα τέρματα των Μουσίγια και Σαμπανίδη πήρε προβάδισμα αλλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκε γκολ από τον Μαρκιόνι για το τελικό 2-2

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στην Πρωινή Καβάλας

Καβάλα (Αλεξάντερ Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Σπάσιτς (46′ Γροσδάνης), Στίκας (90′ Πανουργιάς), Νεντέλκοβιτς, Θωμαΐδης (66′ Σαμπανίδης), Μπελεβώνης, Μουσίγια (83′ Κοέν), Έμπερτ, Αρμάλας, Σταμένκοβιτς.

Πανσερραϊκός (Άγγελος Διγκόζης): Καβουσάκης, Δημητρίου (83′ Παπαβασιλείου), Κασμερίδης, Ζέρης, Φουάσης, Κρητικός, Μαρκιόνι, Μέσσι (70′ Καρασαλίδης), Κόντσι, Ανάκογλου (49′ λ.τ Ντίαζ), Κανίς.