Επιτέλους νίκη με τρομερό γκολ Ρονάλντο για τη Γιουνάιτεντ (vid)

Επέστρεψε στις επιτυχίες η Γιουνάιτεντ, είδε επιτέλους τα δίχτυα να…κουνιούνται ο Κριστιάνο Ρονάλντο!

Δτο εξ αναβολής παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής, ο Κριστιάνο Ρονάλντο έδωσε τη λύση καθώς με γκολ που σημείωσε στο 51ο λεπτό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 2-0 της Μπράιτον.

Το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπρούνο Φερνάντες.

Στους 43 βαθμούς και την 4η θέση (σε 25 ματς) πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι», στην 9η και στους 33 βαθμούς παρέμεινε η Μπράιτον μετά την 5η ήττα της σε 24 ματς.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Ραλφ Ράνγκικ) : Ντε Χέα, Σο, Νταλότ, Μαγκουάιρ, Λίντελοφ, Φρεντ (73′ Πογκμπά), ΜακΤόμινεϊ, Σάντσο (80′ Τέλες), Ελανγκά (79′ Ράσφορντ), Μπρούνο Φερνάντες, Ρονάλντο

Μπράιτον (Γκρέιαμ Πότερ) : Σάντσεζ, Κουκουρέγια, Βέλτμαν, Ντανκ, Γουέμπστερ, ΜακΆλιστερ, Γκρος (60′ Αλσάτε), Μπισουμά, Μοντέρ, Μοπάι (70′ Γουέλμπεκ), Τροσάρ (60′ Λάμπτεϊ)