Αλώβητη και με την Καλλιθέα η Επισκοπή (photos)

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ η Επισκοπή κατάφερε να σταθεί όρθια απέναντι στην Καλλιθέα, με το τελικό 1-1 να ήταν το αποτέλεσμα που διαμόρφωσε το παιχνίδι στο γήπεδο του Γάλλου “Παύλος Βαρδινογιάννης”.

Η ομάδα του Ρεθύμνου διατηρείται έτσι και πάλι αήττητη, δείχνοντας τη δυναμική της. Μάλιστα, αυτή τη φορά έδειξε τα αντανακλαστικά που έχει, καθώς παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ που σημείωσε ο Τσιντώνης για την Καλλιθέα στο 56ο λεπτό (0-1), ο Ταρσίσιο στο 63’ κατάφερε να φέρει το ματς στο 1-1 ενώ από ‘κει και πέρα ανέκτησε τον πλήρη έλεγχο, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να φτάσει σε μια μεγάλη ανατροπή και να πάρει τη νίκη.

Η πιο κλασική σημειώθηκε στο 90ό λεπτό από το γυριστό σουτ του Σταθόπουλου μέσα από την περιοχή όπου η μπάλα πέρασε ξυστά από τα δοκάρια της εστίας της Καλλιθέας.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μοιρασμένο, με την Καλλιθέα να δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση στο πρώτο ημίχρονο όπου είναι γεγονός ότι βάσει ευκαιριών θα μπορούσε να έχει προηγηθεί. Το γκολ ήρθε τελικά λίγο μετά το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά η Επισκοπή, ειδικότερα μετά την ισοφάριση, κατάφερε να πρωταγωνιστήσει και θα μπορούσε να έχει κερδίσει.

Με αυτή την ισοπαλία η Καλλιθέα ανεβαίνει στους 43 βαθμούς, ενώ η Επισκοπή φτάνει τους 35.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

ΠΑΕ Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Ντιόγκο (81′ λ.τρ. Καραγιάννης), Μπαρμπόσα, Νούνο, Εμπό, Ταρσίσιο, Πολυχρόνης, Τσάβος (56′ Σουμπασάκης), Νοικοκυράκης, Σταθόπουλος.

Καλλιθέα (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Ρέντζας (65′ Μουνιέ), Τσιντώνης, Ευαγγέλου, Βασιλούδης, Κύργιας, Ντεμέτριους, Σαντάνα (65′ Χατζηδήμας), Κυνηγόπουλος, Μανθάτης, Ιωάννου (72′ Χασανμπέγκοβιτς).