“Αέρας” από τη Ρόδο ο Λεβαδειακός, ολοταχώς για τον τίτλο!

Ο Λεβαδειακός πέρασε το εμπόδιο της Ρόδου, κερδίζοντας με άνεση 4-0, συνεχίζοντας έτσι να διατηρεί το προβάδισμα στην βαθμολογία.

Η ομάδα του Γιάννη Ταουσιάνη ήταν ουσιαστικά να… φτάσει στο πρώτο γκολ, το οποίο σημείωσε στο χρόνο των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ακολουθώντας μετά άλλα τρία σε βάρος της Ρόδου, που από την πλευρά της παραμένει σε άσχημη θέση.

Καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας, έφτασαν δίκαια στην τελική επικράτηση. Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Πολέττο άνοιξε το σκορ για τους Βοιωτούς.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55’ ο Νίλι εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας της Ρόδου και από κοντά έκανε το 0-2 για το Λεβαδειακό. Έξι λεπτά αργότερα ο Μουτίνιο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.

Στο 72’ ο Πολέττο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0-4, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Ρόδος αγωνίστηκε ξανά χωρίς τερματοφύλακα, με τον αμυντικό Σαάντο να παίρνει θέση κάτω από τα δοκάρια.

ΠΑΕ Ρόδος (Γιάννης Χατζηνικολάου): Καραγεώργης, Σάαντο, Αδαμάκης, Μίγγος, Μπότος, Μάρκοβιτς, Μαρτσάκης (56’ Παπάζογλου), Μακρυδημήτρης, Δελαπόρτας, Καψάλης, Χύσι.

Λεβαδειακός (Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ (64’ Κονέ), Νίλι (69’ Βρακάς), Πολέττο, Μουτίνιο (76’ Μυτίδης), Μπαρμπόσα (64’ Λινάρδος), Βήχος (76’ Παναγιώτου), Τζημόπουλος, Τσάπρας, Συμελίδης.