Bundesliga : Τεράστιο βήμα παραμονής για την Άουγκσμπουργκ, “εφιάλτες” για τη Βόλφσμπουργκ! (vids)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της Γκλάντμπαχ με τη Μάιντς, στο πλαίσιο της 28ης ημέρας του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Εμπολό (33΄), αλλά η Μάιντς πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με τον Ονισίβο στο 73ο λεπτό και σταμάτησε το σερί των δύο νικών που έτρεχαν τα «πουλάρια».

Νωρίτερα, η Άουγκσμπουργκ έκανε μεγάλο βήμα για την παραμονή, καθαρίζοντας με 3-0 τη Βόλφσμπουργκ εντός έδρας.

Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ μόλις 1ο λεπτό χάρη σε γκολ του Ιάγκο, με τους Νιντερλέχνερ (62’) και Πέντερσεν (69’) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα και να στέλνουν την ομάδα τους στο +3 από την τελευταία τριάδα της βαθμολογίας της Bundesliga.

Όσο για τους «λύκους», έφτασαν τις τρεις σερί ήττες και απέχουν πέντε βαθμούς από τη ζώνη του υποβιβασμού.