Πρωταθλητής στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής ο Ηρακλής Λάρισας! (vid)

Ο Ηρακλής Λάρισας είναι Πρωταθλητής του 3ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας!

Παίζοντας για δύο αποτελέσματα την τελευταία αγωνιστική στη Θήβα, κατάφερε και πήρε την ισοπαλία από τον ΑΟ Υπάτου με 1-1, σκορ που διαμορφώθηκε στο πρώτο μέρος.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι στην επανάληψη έχασαν και πέναλτι στο 70′ όταν ο Δοδοντσάκης υπέπεσε σε παράβαση εντός της μεγάλης περιοχής του Ηρακλή και ο Μπουντόπουλος που το εκτέλεσε είδε τον Παπαγιάννη να του λέει «όχι».

Νωρίτερα στο πρώτο μέρος η ομάδα του Α.Ο. Υπάτου πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 22

ο λεπτό με τον Ποτουρίδη μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Ηρακλή, Παπαγιάννη, ενώ ο Ηρακλής κατάφερε και βρήκε τον δρόμο της… ισοφάρισης μόλις ένα λεπτό αργότερα, χάρις σε τετ-α-τετ του Αλεξίου.

Μετά το τέλος του αγώνα οι παίκτες πανηγύρισαν έξαλα την μεγάλη επιτυχία πετώντας στον αέρα τον πρόεδρο της ομάδας Λάμπρο Ιωακείμ!