LaLiga : Έ(Χ)ασε την ευκαιρία να πλησιάσει τις ευρωπαϊκές θέσεις η Βαλένθια (vid)

Η Βαλένθια έμεινε στο 1-1 στο «Μεστάγια» κόντρα στη Ράγιο Βαγιεκάνο, για την 15η αγωνιστική της La Liga.

Το αποτέλεσμα αποδίδει δικαιοσύνη, μιας και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες για να πάρουν το ματς. Ματς σκληρό και δυνατό, με τον διαιτητή να μοιράζει 11 κίτρινες κάρτες.

Στο πρώτο ημίχρονο η Ράγιο ήταν μεν καλύτερη αλλά η Βαλένθια ήταν εκείνη που σκόραρε, όταν στο 19’ ο Σάβελιτς ανέτρεψε τον Ούγκο Ντούρο. Ο Κάρλος Σολέρ δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα και αυτό ήταν το 19ο συνεχόμενο εντός έδρας ματς, στο οποίο σκοράρει η Βαλένθια.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός ανέβηκε και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν. Τελικά το κατάφερε η Ράγιο Βαγιεκάνο στο 64’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πότσο, ο Κατένα έπιασε σουτ, ο Σίλεσεν δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τη μπάλα και ο Ίσι Παλαθόν από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.