Πήρε τον βαθμό στο 90+2′ ο Απόλλων Λάρισας

Τον Απόλλωνα Λάρισας υποδέχτηκε ο Αλμωπός Αριδαίας στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης, για την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η ομάδα της Θεσσαλίας προηγήθηκε στο σκορ, όμως η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη έκανε την ανατροπή και κρατούσε τη νίκη μέχρι το 90+2′ όταν ο Σταματής ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους.

Ο Αλμωπός προσπάθησε να επιβάλει από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης τον ρυθμό του απέναντι στον Απόλλωνα, χάνοντας καλές ευκαιρίες με τους Ρόβα, Πέττα αλλά και με δυνατό σουτ του Ασλαμπάλογλου, το οποίο απέκρουσε δύσκολα ο Μαντζάρης.

Ο Απόλλων, κόντρα στην ροή του αγώνα, κατόρθωσε να προηγηθεί στο σκορ στο 37ο λεπτό με τον Καραμοκό. Μετά το γκολ ο Αλμωπός έψαξε το γκολ της ισοφάρισης χωρίς όμως να τα καταφέρει και έτσι οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια ως έχει.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά τις οδηγίες του προπονητή ο Αλμωπός κατόρθωσε να κερδίσει πέναλτι με την έναρξη του ημιχρόνου με τον Γιουκούδη, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο πρώτος σκόρερ της ομάδος Χρήστος Ρόβας. Αμέσως μετά το 1-1 ο Γιώργος Τυριακίδης πέρασε τον Κέρθι στην θέση του Ζαχαρού φρεσκάροντας την μεσαία γραμμή.

Στο 65ο λεπτό ο Απόλλων Λάρισας κέρδισε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε εξαιρετικά ο Παναγιώτης Παϊτέρης. Αμέσως μετά ο Δημήτρης Γιουκούδης πέτυχε γκολ κάνοντας το 2-1. Λίγα λεπτά αργότερα ο Γιώργος Τυριακίδης πέρασε τους Πρίκα και Τριανταφυλλάκη στη θέση των Γιουκούδη και Παρασκευά, όπως και τον Μπακούτση στη θέση του Πέττα, δίνοντας φρεσκάδα σε άμυνα και επίθεση. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Απόλλων Λάρισας έκανε το 2-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Παϊτέρης, Παρασκευάς (72′ Πρίκας), Ρουσσάκης, Σέχου, Γιαλαμούδης, Ασλαμπάλογλου, Ζαχαρός (56′ Κέρθι), Κολλαράς, Γιουκούδης (72′ Τριανταφυλλάκης), Ρόβας, Πέττας (82′ Μπακούτσης).

Απόλλων Λάρισας (Θωμάς Γράφας): Μαντζάρης, Λίταινας, Λουκάς, Νούσιος (18′ λ.τ. Καραμοκό), Σκούπρας, Βίγια, Τιμπουέ, Μπαλογιάννης (81′ Ζιάκας), Γιαννίτσης, Κόζου (85′ Παναγιώτου), Σταματής.