Επιστρέφει μετά από χρόνια στα τοπικά πρωταθλήματα ο Νέστος Χρυσούπολης, ο Πανδραμαϊκός έπαιξε για την ιστορία του (photos)

Οδυνηρή ήττα για τον Νέστο Χρυσούπολης με 5-3 στο γήπεδο Ξηροποτάμου από τον Πανδραμαϊκό, μια ήττα που είχε ως αποτέλεσμα τον υποβιβασμό για τους φιλοξενούμενους και ένα δώρο του συμπολίτη στη Δόξα που σε συνάρτηση με την δική της ισοπαλία στο Σοχό παρέμεινε στην κατηγορία.

Ένα παιχνίδι που έγινε από καταρρακτώδη βροχή, αλλά αποζημίωσε τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο με 8 γκολ και πολλές χαμένες ευκαιρίες.

Ο Πανδραμαϊκός μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στο πρώτο 10λεπτο σκόραρε στο φορές και είχε και δοκάρι.

Ο Νέστος βρήκε τον καλό του εαυτό μετά το 20λεπτο και κατάφερε αρχικά να μειώσει και λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου να φέρει το ματς στα ίσια.

Στο β’ μέρος με το σκορ στο 2-2 έπεσε ο ρυθμός του αγώνα με τους φιλοξενούμενους όμως να βρίσκουν το γκολ με κεφαλιά του καλύτερου παίκτη τους του Φραγκούλη.

Το παιχνίδι φαινόταν ότι γέρνει προς την πλάστιγγα του Νέστου, όμως ο Πανδραμαϊκός βρήκε κενά στην άμυνα των φιλοξενούμενων και με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο έφτασε στο πανηγυρικό 5-3, δίνοντας χαρά και στη Δόξα που με αυτό το αποτέλεσμα και το δικό της ισόπαλο 2-2 παρέμεινε στην κατηγορία.

δείτε φωτογραφίες στο dramasport

Πανδραμαϊκός (Μπάμπης Καζεπίδης) : Κιουμουρτζής, Ρεβυθόπουλος, Κονταξής, Τουμανίδης, Παυλίδης Ν., Τζελίδης, Άντριτς, Γρηγοριάδης, Παυλίδης Γ., Γιαννόπουλος, Μπερούκας. Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι: Αχαλινόπουλος, Ζηλιαχόβαλης, Μπαμπαλής.

Νέστος Χρυσούπολης (Κυριάκος Κετσιεμενίδης) : Αθανασίου, Μπλιός, Μπάμπουρας, Φραγκούλης, Δόντσος, Γκατζολάρι, Παπαδόπουλος, Κωνσταντάρας, Μπαικαρά, Μενίκου, Ντούριτς. Αγωνίστηκε και ο Δερμιτζάκης