Κατηγορίες
Super League 2

Super League 2 : Τα αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες του Πρωταθλήματος Νέων (14-15/5)

Τελευταία στροφή στο πρωτάθλημα Νέων της Super League 2, στο οποίο συμμετέχουν 30 ομάδες χωρισμένες σε έξι ομίλους.

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν οι έξι (6) πρώτες των βαθμολογιών (ΠΑΕ Χανιά, ΠΑΕ Κηφισιά, Θεσπρωτός, Νίκη Βόλου, ΑΕΛ, Ξάνθη) αλλά και οι δύο (2) καλύτερες δεύτερες βάσει της κατάταξης, ήτοι το Αιγάλεω και η Βέροια.

Θα διεξαχθεί νέα κλήρωση για τις οκτώ (8) ομάδες που θα αναμετρηθούν σε διπλούς αγώνες.

Οι τέσσερις νικητές θα αγωνιστούν σε “final four” (Γ’ φάση) που θα διεξαχθεί σε μια πόλη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής :

1ος όμιλος

ΟΦ Ιεράπετρας – Ηρόδοτος  3-2
Εργοτέλης ΠΑΕ Χανιά  2-2
Ρεπό : Επισκοπή

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΕ Χανιά 8 7 1 0 13 4 9 22
2 Εργοτέλης 8 4 2 2 15 6 9 14
3 ΑΟ Επισκοπής 8 4 0 4 23 13 10 12
4 ΟΦ Ιεράπετρας 8 3 1 4 11 16 -5 10
5 Ηρόδοτος 8 0 0 8 8 30 -22 0

2ος όμιλος

Διαγόρας Ρόδου – Κηφισιά  0-6
Καλλιθέα – Ρόδος  1-1
Ρεπό : Αιγάλεω

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΠΑΕ Κηφισιά 8 7 0 1 24 4 20 21
2 Αιγάλεω 8 7 0 1 18 6 12 21
3 Καλλιθέα 8 1 3 4 6 9 -3 6
4 ΠΑΕ Ρόδος 8 1 2 5 3 17 -14 5
5 Διαγόρας Ρόδου 8 0 3 5 2 17 -15 3

3ος όμιλος

Ζάκυνθος – Καραϊσκάκης Άρτας  8-0
Καλαμάτα – Θεσπρωτός  1-0
Ρεπό : Αστέρας Βλαχιώτη

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Θεσπρωτός 8 6 1 1 23 4 19 19
2 Καλαμάτα 8 6 0 2 25 9 16 18
3 Ζάκυνθος 8 4 1 3 16 11 5 13
4 Αστέρας Βλαχιώτη 8 3 0 5 12 10 2 9
5 Καραϊσκάκης 8 0 0 8 2 44 -42 0

4ος όμιλος

Αναγέννηση Καρδίτσας – Νίκη Βόλου  3-2
Ολυμπιακός Βόλου – Λεβαδειακός  2-1
Ρεπό : Τρίκαλα

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Νίκη Βόλου 8 5 2 1 30 10 20 17
2 Λεβαδειακός 8 4 3 1 22 6 16 15
3 Ολυμπιακός Βόλου 8 4 1 3 12 14 -2 13
4 Αναγέννηση Καρδ. 8 4 0 4 17 17 0 12
5 Τρίκαλα 8 0 0 8 2 36 -34 0

5ος όμιλος

Πιερικός – Απόλλων Λάρισας  3-0
ΑΕΛ – ΝΠΣ Βέροια  2-3
Ρεπό : Αλμωπός Αριδαίας

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 ΑΕΛ 8 7 0 1 29 6 23 21
2 ΝΠΣ Βέροια 8 6 1 1 23 7 16 19
3 Αλμωπός Αριδαίας 8 2 1 5 8 21 -13 7
4 Πιερικός 8 2 2 4 8 16 -8 5
5 Απόλλων Λάρισας 8 0 2 6 3 21 -18 2

*Ο Πιερικός τιμωρήθηκε με -3 βαθμούς

6ος όμιλος

Ξάνθη – Πανσερραϊκός  2-1
Καβάλα – Απόλλων Πόντου  1-1
Ρεπό : Ηρακλής

Η τελική βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ξάνθη 8 6 1 1 22 9 13 19
2 Ηρακλής 8 6 0 2 22 9 13 18
3 Πανσερραϊκός 8 4 0 4 11 10 1 12
4 Καβάλα 8 2 1 5 11 17 -6 7
5 Απόλλων Πόντου 8 0 2 6 5 26 -21 2
error: Protected