Γκολ και θέαμα από τα γήπεδα του κόσμου (vid)

Εκτός συνόρων για να δούμε τη σπουδαία νίκη της Βιγιαρεάλ επί της Έλτσε, που την έχει φέρει στην τρίτη θέση του Ισπανικού πρωταθλήματος, αλλά και τη βαριά ήττα της Ρόμα στο Ούντινε.

Στην Ιταλία τέλος στο αήττητο σερί της Ρόμα έβαλε η Ουντινέζε που πήρε προβάδισμα με τον Ουντότζι στο 5ο λεπτό. Ο Σάμαρτζιτς πέτυχε το 2-0 στο 56΄ενώ ο Περέιρα στο 75΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Ο Λόβριτς στο 82΄έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.

Με 4-0 νίκησε και η Βιγιαρεάλ την Έλτσε. Ο Μορένο στο 26ο και ο Λο Σέλσο στο 36ο λεπτό έδωσαν προβάδισμα δυο τερμάτων στο κίτρινο υποβρύχιο, που βρήκε άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Κοκλέν πέτυχε το 3-0, ενώ ο Μοράλες διαμόρφωσε το τελικό σκορ του αγώνα.

Στην Γερμανία η Μάϊντς πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γκλάντμπαχ χάρη σε γκολ του Ααρόν Μαρτίν, ενώ με το ίδιο σκορ νίκησε στη Γαλλία η Μονακό τη Νις, με τον Εμπολό να κρίνει την αναμέτρηση.