Bundesliga : “Προσγείωση” ξανά για τη Λειψία, έχασε 3-0 από την εκπληκτική Γκλάντμπαχ (vid)

Σπουδαία βραδιά για την εξαιρετική Γκλάντμπαχ, που έριξε στο καναβάτσο τη Λειψία, φιλοδωρώντας την με τρία γκολ, τα δύο στο πρώτο 35λεπτο!

Με δύο γκολ του 30χρονου Γερμανού μέσου, Γιόνας Χόφμαν, στο πρώτο ημίχρονο η Γκλάντμπαχ επικράτησε με 3-0 της Λειψίας, στο τελευταίο σημερινό ματς της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Με ανεβασμένη τη ψυχολογία μετά το 0-0 της περασμένης Κυριακής στην έδρα της Φράιμπουργκ η Μπορούσια ήταν εξαιρετική στο πρώτο 45λεπτο και στο 35΄ είχε ήδη βάλει τις βάσεις για το τρίτο εφετινό της «τρίποντο». Τα πάντα τελείωσαν στο 53΄ με το τρίτο γκολ των γηγπεδούχων από τον Αλγερινό αμυντικό, Ραμί Μπενσεμπαϊνί.

Από την άλλη η Λειψία δεν έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα μετά το 3-0 επί της Ντόρτμουντ κι έφυγε από το «Μπορούσια Παρκ» με την τρίτη ήττα στο πρωτάθλημα.