Premier League : Ακόμη βάζει γκολ η Τότεναμ, μισή ντουζίνα στη Λέστερ! (vid)

Μια εντυπωσιακή…παράσταση για τους φίλους της που κατέκλυσαν το Tottenham Hotspur Stadium έδωσαν σήμερα οι “Πετεινοί” του Αντόνιο Κόντε!

Τότεναμ και Λέστερ αναμετρήθηκαν στο Λονδίνο, με τους γηπεδούχους να κάνουν πάρτι απέναντι στις «Αλεπούδες» επικρατώντας με 6-2. Στην τελευταία θέση η απογοητευτική Λέστερ, ανέβηκαν δεύτεροι οι Λονδρέζοι.

Κι όμως, οι “Αλεπούδες” ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι και στο 6ο λεπτό πήραν προβάδισμα στο σκορ με εύστοχο πέναλτι του Γιούρι Τίλεμανς.

Η απάντηση όμως των γηπεδούχων ήταν άμεση. Αρχικά στο 8ο λεπτό με τον Χάρι Κέιν που ισοφάρισε το ματς και στο 21′ ο Έρικ Ντάιερ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Λέστερ είχε απάντηση πριν βγει το ημίχρονο και στο 42′ ο Μάντισον έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Οι “Πετεινοί” όμως εμφανίστηκαν…αγριεμένοι στο δεύτερο ημίχρονο και όχι μόνο πήραν ξανά προβάδισμα (47′ με τον Μπετανκούρ) αλλά έφτασαν στο τελικό 6-2 με τα τρία γκολ του Σον!