Κατηγορίες
Basket

Όλη η Ελλάδα παίζει μπάσκετ σήμερα, πάνω από 30 παιχνίδια για το Κύπελλο Ελλάδας

Μπορεί η αγωνιστική περίοδος στους άνδρες να ξεκίνησε το Σάββατο (17/9) με την αναμέτρηση του Λεύκιππου στην Ξάνθη με τον ΔΕΚΑ, και να συνεχίστηκε τη Δευτέρα (19/9) με το παιχνίδι του Αργοναύτη Ραφήνας με τον ΑΟΚ Χαλανδρίου, αλλά συνεχίζεται σήμερα με το κυρίως πιάτο.

Σε αυτό συμμετέχουν ομάδες της Β’ και Γ’ Εθνικής, ενώ 8 παιχνίδια δεν θα διεξαχθούν λόγω αδυναμίας συμμετοχής κάποιων σωματείων.

Αγώνες περιλαμβάνει και το Κύπελλο Ελλάδας Γυναικών, με τέσσερα παιχνίδια για τη δεύτερη αγωνιστική του θεσμού.

Αναλυτικά το πρόγραμμα :

Όμιλος Νότου Β Εθνικής 

Τετάρτη 21/9 

Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Μυκόνου (16.00)
Πανιώνιος – ΟΦΗ (17.00)
Πανελευσινιακός – Παλαιό Φάληρο (17.30)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Έσπερος Καλλιθέας (18.30)
ΑΟ Πεύκης – Παγκράτι (18.30)
Δάφνη Δαφνίου – Εθνικός  0-20 α.α.
Ηλυσιακός – Μίλωνας  0-20 α.α.
ΑΣΕ Δούκα – Αχαγιά ’82  0-20 α.α.

Όμιλος Βορρά Β Εθνικής

Σάββατο 17/9

Λεύκιππος Ξάνθης – ΔΕΚΑ  63-80

Τετάρτη 21/9 

Νίκη Βόλου – Βίκος Ιωαννίνων (17.00)
Σταυρούπολη – Αναγέννηση Καρδίτσας (17.00)
Πανσερραϊκός – Δόξα Λευκάδας (17.00)
Ερμής Λαγκαδά – Τρίκαλα Basket (17.00)
Πρωτέας Γρεβενών – Φίλιππος Βέροιας (18.00)
ΠΣ Ευκαρπίας – ΑΓΣ Ιωαννίνων  20-0 α.α.
Έσπερος Λαμίας – ΚΣ Γέφυρας  20-0 α.α.

Όμιλος Νότου Γ Εθνικής

Δευτέρα 19/9

ΑΟΚ Χαλάνδρι – Αργοναύτης Ραφήνας  58-92

Τετάρτη 21/9

Νήαρ Ηστ – Δάφνη (17.00)
ΑΟ Αχαΐας Η Γαλήνη – Κρόνος Αγίου Δημητρίου (17.00)
Νέο Ψυχικό – Γλαύκος (17.00)
ΓΣ Κορωπίου – Καλαμάτα 1980 (17.00)
ΚΑΟ Μελισσίων – Δίων ο Κυπαρισσεύς (17.00)
ΚΑΠ – ΓΣ Ηλιούπολης (19.30)
Ελευθερία Μοσχάτου – Μανδραϊκός (20.30)
Σφήκα Αμαλιάδας – ΑΟ Ερμιονίδας  0-20 α.α.

Όμιλος Βορρά Γ Εθνικής 

Τετάρτη 21/9

Διγενής Λακκώματος – ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (17.00)
ΚουΠα Κιλκίς – ΚΑΟ Δράμας (17.00)
ΓΑΣ Βασιλικών Θεσσαλονίκης – ΑΣ Καστοριάς (17.00)
ΓΣ Σοφάδων – Ρούπελ Σιδηροκάστρου (17.00)
ΣΚ Ιωάννινα – Όλυμπος Κορδελιού (17.00)
ΜΕΝΤ – ΑΟ Τρίκαλα (17.00)
Εθνικός Κοζάνης – Νίκαια 2012 (17.00)
ΓΣ Αλμυρού – Ανατόλια (18.30)
Τιτάνες Παλαμά – Ελπίς Αμπελοκήπων  20-0 α.α.

Κύπελλο Γυναικών (2η φάση)

ΚΑΟ Μελισσίων – Κρόνος Αγίου Δημητρίου (19.30)
Άμιλλα – Προμηθέας 2014 (19.45)
Πανσερραϊκός – Πανόραμα (19.45)
Αμύντας – Αθηναϊκός (21.30)
Άρης – Λασσάνης Κοζάνης  20-0 α.α.

error: Protected