Α1 Γυναικών : Καταιγιστικός ο ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας στην πρεμιέρα τον ΑΟΑΔ Κορυδαλλού με 49-16.

Στην αρχή της αναμέτρησης, οι νταμπλούχες μπήκαν πολύ δυνατά και έκαναν ένα σερί 4 τερμάτων από τα πρώτα λεπτά. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα, ωστόσο ο ΠΑΟΚ έλεγχε πλήρως τον αγώνα και επέκτεινε την διαφορά του στο σκορ. Μετέπειτα, ο Δικέφαλος την διαφορά τερμάτων κατά 15 γκολ στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, την οποία και κράτησε μέχρι το τέλος του. Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με σκορ 23-8.

Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε με τον ίδιο ακριβώς ρυθμό, ο ΠΑΟΚ κυριαρχούσε και άνοιγε όλο και περισσότερο την ψαλίδα του σκορ. Οι ασπρόμαυρες έχοντας σερί των 4 και 5 τερμάτων έφτασαν την διαφορά από τις αντιπάλους τους στα 23 γκολ, στα μισά του δεύτερου μέρους. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης ο Δικέφαλος παρέμεινε σε δυνατό τέμπο και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 49-16.