Α1 Γυναικών : Άνετο πέρασμα από το Πανόραμα για τον ΠΑΟΚ

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ, κερδίζοντας στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος την ΑΕΠ Πανοράματος με 19-35.

Το ματς διεξήχθη σήμερα καθώς ο “δικέφαλος” το Σάββατο (8/10) στις 16:00 θα υποδεχθεί στο κλειστό της Μίκρας την Μέταλουργκ, για το πρώτο παιχνίδι του δεύτερου γύρου του EHF European Cup.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι ασπρόμαυρες μπήκαν δυνατά πραγματοποιώντας ένα σερί 5 τερμάτων. Μετέπειτα οι γηπεδούχες βγήκαν στην αντεπίθεση και κατάφεραν να μειώσουν. Όμως ο ΠΑΟΚ κράτησε το πάνω χέρι στο σκορ και το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ολοκληρώθηκε με 10-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «νταμπλούχες» βρήκαν ξανά την συγκέντρωση τους και βρέθηκαν με 8 γκολ μπροστά από τα πρώτα λεπτά. Στη συνέχεια οι αντίπαλες τους είχαν απάντηση. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ διατήρησε και επέκτεινε το προβάδισμα που είχε, και η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με 19-35.