Με το δεξί στο Eurocup ο Παναθηναϊκός (vid)

Με νίκη άρχισε ο Παναθηναϊκός τις υποχρεώσεις του για τον Α Ομιλο του Eurocup Γυναικών. Μετά από καλή εμφάνιση επικράτησε στην Πολωνία της Λουμπλίν με 51-38 έχοντας για πρώτη σκόρερ την Τσάστιτι Ριντ με 21 πόντους.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα επιβάλλοντας το ρυθμό του. Η ελληνική ομάδα, μάλιστα, στο δεύτερο δεκάλεπτο έτρεξε ένα επιμέρους 17-6 κάτι το οποίο της έδωσε τη δυνατότητα να πάρει διαφορά στο ημίχρονο (28-15).

Οι πράσινες κράτησαν στη διψήφια διαφορά και στο δεύτερο ημίχρονο, δεν απειλήθηκαν από την αντίπαλο φτάνοντας στην νίκη με 51-38

Διαιτητές: Χάτζα (Φινλανδία), Ουρμπάνοβιτς (Λιθουανία), και Μπίντερς-Κόντερς (Λετονία)
Δεκάλεπτα: 9-11, 15-28, 30-43, 38-51

Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Αλεξανδρή 10, Παυλοπούλου 9(1), Πότερ 4, Ριντ 21, Σωτηρίου 2, Μπουντούρη 2, Χαιριστανίδου, Κωτούλα 3(1), Θεοδωρομανωλάκη.