LaLiga : Ήττα σοκ στο Ramon de Carranza για την Ατλέτικο! (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης κρατούσε τον βαθμό της ισοπαλίας στα χέρια της, ωστόσο στο τελευταίο λεπτό… κατάφερε να χάσει από την Κάντιθ!

Η Κάντιθ είχε να κερδίσει 33 χρόνια την Ατλέτικο Μαδρίτης και τα κατάφερε σήμερα, καθώς σε ένα απίθανο ματς πήρε την νίκη με 3-2 κόντρα στην ομάδα του Σιμεόνε.

Η Κάντιθ έβαλε με το καλημέρα δύσκολα στην ομάδα του Σιμεόνε! Στο πρώτο κιόλας λεπτά οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Μπονγκοντά να νικάει με σουτ τον γκολκίπερ των Μαδριλένων!

Μετά το γκολ η Κάντιθ… έδωσε την μπάλα στην Ατλέτικο και περίμενε πίσω στην άμυνα της. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ήταν τραγικοί και δεν είχαν επιθετικές ιδέες και το πλήρωσαν, καθώς δεν πραγματοποίησαν ούτε μια καλή ευκαιρία στο πρώτο 45λεπτο. Η αμυντική λειτουργία της Κάντιθ πήρε… άριστα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι “ροχιμπλάνκος” έπρεπε πάση θυσία να βγουν μπροστά και να πιέσουν για το γκολ της ισοφάρισης. Ο Κορέα στο 58′ έχασε μια σπουδαία ευκαιρία, ωστόσο δεν κατάφερε από πολύ κοντά να φέρει το ματς στα ίσα.

Ο Σιμεόνε έριξε στον αγωνιστικό χώρο τους Γκριεζμάν και Φέλιξ, όμως δεν κατάφερε να κάνει το κάτι παραπάνω στην επίθεση. Αντιθέτως στο 81′ ο Φερνάντεζ έκανε το 2-0 για την Κάντιθ. Η Ατλέτικο κατάφερε να μειώσει αρχικά σε 2-1 με γκολ αυτογκόλ στο 85′, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με ένα απίθανο γκολ στο 89′ έκανε το 2-2!

Ο Σαούλ έχασε μια σπουδαία ευκαιρία για την ολική ανατροπή και το πλήρωσε! Στο 99′ ο Σομπρίνο έκανε το 3-2 για την Κάντιθ σε ένα γκολ που πανηγυρίστηκε σαν τίτλος.