Σοβαρός τραυματισμός σε ματς του πρωταθλήματος U19 – Σοκαρισμένοι οι συμπαίκτες του, δεν ήθελαν να συνεχίσουν!

Το παιχνίδι ήταν στο 1-1 στα Γιάννινα, μεταξύ του Αστέρα Τρίπολης και της ομάδας U19 του ΠΑΣ, όταν στα τελευταία λεπτά έγινε κάτι σοκαριστικό.

Στο 92ο λεπτό υπήρξε τεράστια ένταση στο παιχνίδι, καθώς ο νεαρός Αγγελόπουλος τραυματίστηκε σοβαρά, από ένα δολοφονικό μαρκάρισμα αντιπάλου!

Ο ταλαντούχος άσος έδειξε να πονάει απίστευτα και η ζημιά φαίνεται αρκετά σοβαρή στο γόνατο, με τους ανθρώπους των ομάδων να περιμένουν το ασθενοφόρο να έρθει για να μεταφέρουν τον νεαρό στο νοσοκομείο.

Μάλιστα όλοι ήταν σοκαρισμένοι από αυτή την εξέλιξη που δεν μπορούσαν να αγωνιστούν, με τους ποδοσφαιριστές των ομάδων να αρνούνται να πάνε στη σέντρα για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι, αναγκάζοντας τον διαιτητή να σφυρίξει τη λήξη του αγώνα.

Όπως αναφέρει το super-fm.gr, ο πατέρας του νεαρού ποδοσφαιριστή “έβραζε” από τα νεύρα και τα όσα έβλεπε, που απειλεί με μηνύσεις για το περιστατικό!

Να σημειώσουμε πως το ασθενοφόρο έκανε σχεδόν ένα 20λεπτο για να παραλάβει τον νεαρό, που υπέστη πολύ μεγάλη ζημιά!