Volley League : Mατσάρα με νίκη της Κηφισιάς επί του Μίλωνα με 21-19 στο τάι μπρέικ

Tο πιο χορταστικό, ανατρεπτικό και συνάμα συγκλονιστικό ματς της Volley League έγινε στο Ζηρίνειο όπου η Κηφισιά μετά από αγώνα τριών ωρών νίκησε τον Μίλωνα με 3-2 σετ.

Συγκλονιστικό ήταν το τάι μπρέικ όπου η Κηφισιά επικράτησε με 21-19 ενώ αγώνας τελείωσε 5 λεπτά μετά τα μεσάνυχτα της Κυριακής 13/11.

Η αναμέτρηση θρίλερ κρίθηκε από τα χαμένα σερβίς του Μίλωνα στην παράταση των παρατάσεων και τον άσσο του Μαϊκόν που έκλεισε το τάι μπρέικ 21-19 εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών των γηπεδούχων.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Κηφισιά προηγήθηκε 2-0 σετ αλλά ο Μίλωνας επανήλθε, ισοφάρισε 2-2 και οδήγησε τον αγώνα στο τάι μπρέικ όπου η Κηφισιά προηγήθηκε 14-11. Ομως και πάλι ο Μίλωνας κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Γιορντάνοφ και τα σερβίς του Χερ. Μάλιστα ο Μίλωνας προηγήθηκε 16-15 και 17-16 με τον Μολίνα αλλά η Κηφισιά κρατήθηκε όρθια και πήρε το ματς με το χαμένο σερβίς του Εφραιμίδη και τον άσσο του Μολίνα που έκανε το 21-19.

Πρώτος σκόρερ της Κηφισιάς ήταν ο Οκοσάνοβιτς με 22 πόντους και ακολούθησε ο Τσέιβερς με 16 πόντους. Καθοριστικοί ήταν οι πόντοι του Μαϊκόν στο 5ο σετ.

Ο Μίλωνας είχε πρώτους σκόρερ τους Μολίνα, Γιορντάνοφ που σημείωσαν 21 και 20 πόντους αντίστοιχα.