Super League 2 : Το 2×2 στο πρωτάθλημα η Αναγέννηση Καρδίτσας

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε το απόγευμα της Δευτέρας (21/11) στο Αλκαζάρ η Αναγέννηση Καρδίτσας, όντας τυπικά γηπεδούχος απέναντι στον Ηρακλή Λάρισας.

Η αναμέτρηση ήταν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής με τους κιτρινόμαυρους να αγωνίζονται όχι μόνο μακριά από την έδρα τους αλλά και χωρίς φιλάθλους καθώς το Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας ανακατασκευάζεται ο χλοοτάπητας.

Οι παίκτες του Περ. Αμανατίδη δυσκολεύθηκαν στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο ένα τέμα του Δημόπουλου στο 41′ έλυσε το γρίφο δίνοντας το προβάδισμα. Στο β’ μέρος οι κιτρινόμαυροι ήταν καλύτεροι και στο 80′ διπλασίασαν τα τέρματά τους μετά από τέρμα του Αθανασιάδη.

Ο Μπάτροβιτς για τον Ηρακλή στο 18′ εκτέλεσε το φάουλ από καλή θέση, όμως ο Γκέκας απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στο 25′ ο Λεσαϊ σούταρε εκτός περιοχής, με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Γκέκα.

Στο 41ο λεπτό, όταν ο Δημόπουλος με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουτζαβασίλη για το 1-0

Στο 50ο λεπτό, ο Πρίκας σούταρε από μακρινή απόσταση, ο Βερνάρδος έγινε αποδέκτης της μπάλας, γύρισε ωραία αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κουτζαβασίλη.

Στο 52′ ο Κοζορώνης σούταρε εκτός περιοχής, όμως ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε σε κόρνερ. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος, ο Αλιατίδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Κουτζαβασίλης με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε την μπάλα.

Στο 70ο λεπτό, ο Τσβετάνοφ βρέθηκε στην περιοχή, γύρισε ωραία την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, ο Βερνάρδος έκανε το σουτ, όμως η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικών και πέρασε κόρνερ.

Στο 73ο λεπτό ο Κοζορώνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σκόνδρας έκανε το σουτ στην κίνηση, με τους αμυντικούς του Ηρακλή να απομακρύνουν πάνω στη γραμμή.

Στο 80ο λεπτό, ο Ριέρα σέντραρε και ο Αθανασιάδης με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουτζαβασίλη για το 2-0.

Στο 86′ ο Κοζορώνης σούταρε εκτός περιοχής με την μπάλα να περνά δίπλα από το δοκάρι του Κουτζαβασίλη.

Σττο 89′ ο Κοζορώνης εκτέλεσε κόρνερ, ο Λαγός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Κουτζαβασίλη.

Στο 90′ ο Γιάκος έδωσε στον Αθανασιάδη, εκείνος πλάσαρε όμως ο Καψάλης έδιωξε πάνω στη γραμμή.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Αναστασόπουλος, Δημόπουλος (45′ Αλιατίδης), Σκόνδρας, Πρίκας, Κοζορώνης, Λαγός, Ριέρα(90′ Μπάλλας), Βερνάρδος(88′ Γιάκος), Τσβετάνοφ(84′ Κάρδαρης), Ντονγκού (45′ Κλάους)

Ηρακλής Λάρισας (Παναγιώτης Διλμπέρης): Κουτζαβασίλης, Γκαλίτσιος, Καψάλης, Γκουγκούδης, Μπαλαμώτης, Αλτάνης, Τασιούλης, Μπάτροβιτς, Συρεγγέλας, Δοδοντσάκης, Λεσαϊ