Super League 2 : “Έπιασε” κορυφή με σπουδαία νίκη ο Μακεδονικός

Ο Μακεδονικός συνεχίζει να φεύγει νικητής από την έδρα του, καθώς σημείωσε την τρίτη του νίκη σε τρία εντός έδρας παιχνίδια, επικρατώντας δίκαια του Ηρακλή με 2-0 πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφτασε τους 10 βαθμούς τις πέντε πρώτες αγωνιστικές.

Τα γκολ για τους “πράσινους” τα σημειώσανε ο Σιμόνι στο 7ο λεπτό και ο Σάντσεθ στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, δίνοντας στην ομάδα τους μια σπουδαία νίκη που τους φέρνει προσωρινά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα

Αντίθετα η εικόνα των “κυανόλευκων” προβλημάτισε, με την ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη να παρουσιάζεται κατώτερη των περιστάσεων και να γνωρίζει για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική την ήττα, η οποία αφήνει τον Ηρακλή στους 4 βαθμούς και στην 7η θέση, έχοντας παίξει 4 αγώνες.

Μάλιστα, μετά το φινάλε της αναμέτρησης υπήρξαν αποδοκιμασίες από τους φίλους του Ηρακλή προς τους ποδοσφαιριστές της ομάδας τους, ενώ χειροκρότησαν τους παίκτες του Μακεδονικού.

Μακεδονικός (Γιώργος Αμανατίδης): Γουναρίδης, Μπρατσιάνι, Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Παναγιωτούδης, Λεωνιδόπουλος, Σάντσεθ (68′ Ζαννάκης), Τσιλιγγίρης (68′ Μιλισάβλιεβιτς), Γαρύφαλλος (90′ Χασάνογλου), Σιμόνι (77′ Σαραντίδης).

Ηρακλής (Κώστας Γεωργιάδης): Βελλίδης, Πανάγου, Βιτλής, Κωστούλας, Χρουσιέλ, Σίλβα (68′ Κραγιόπουλος), Πατράλης, Άλεξιτς (63′ Μανουσάκης), Μελούνοβιτς, Τομάς (52′ Τότσκα), Γιουμπιτάνα.