Νέα άνοδος στη βαθμολογία για τον Φίλιππο Βέροιας, 28-23 την Εκμάθηση (vid)

Ισόβαθμος με τον Φοίβο Συκεών στον Βόρειο Ομιλο της Α2 Εθνικής Ανδρών, στην τρίτη θέση, είναι ο Φίλιππος Βέροιας μετά την νίκη του σε βάρος της Εκμάθησης με 28-23 στο Φιλίππειο.

Αυτή ήταν η 4η νίκη του ”Βασιλιά” σε 5 αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, πάλι με πρωταγωνιστές στο σκοράρισμα τους Διδασκάλου-Χατζηγεωργίου που πέτυχαν από 7 γκολ.

Αμφίρροπη αναμέτρηση στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη ο Φίλιππος ”έχτισε” σταδιακά μία διαφορά 4-5 γκολ και την κράτησε έως το τέλος, απέναντι στη μαχητική φιλοξενούμενη ομάδα.

Πεντάλεπτα: 2-3, 3-5, 5-7, 7-8, 9-8, 11-9  ημίχρονο), 14-12, 17-12, 20-16, 23-19, 26-21, 28-23.
Δίλεπτα : 3-3, Πέναλτι : 5/4-4/3

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης

Φίλιππος Βέροιας : Δεληγιάννης 2, Χαντζαρίδης 2, Κούγιας 1, Βλάχος 3, Γραμματικόπουλος 2, Τσαμήτρος, Κρέξης 1, Δεληχρήστος, Χατζηγεωργίου 7, Αμπρικίδης 3, Διδασκάλου 7.

ΑΟ Εκμάθησης : Γαλανός 4, Κυριμλίδης 3, Πίνο 1, Μαντζόπουλος 1, Λόγια 2, Κουτσοκώστας 1, Κυριακίδης 3, Παπαμάρκος 1, Μπαμπλέκης, Κοπαίδης 5, Θαναηλάκης 2, Παπαγεωργίου, Ιμσιρίδης.

Πηγή : greekhandball.com