Γ Εθνική : “Τσίμπησε” τον βαθμό στον Άγιο Νικόλαο η Αγία Παρασκευή

Μακριά από τη νίκη για ακόμα ένα παιχνίδι, έμεινε ο ΑΟΑΝ που αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 με την Αγία Παρασκευή στην έδρα του, χάνοντας έδαφος στην «κούρσα» του «τίτλου».

Για 5ο παιχνίδι χωρίς νίκη η ομάδα του Αγίου Νικολάου που μετράει 4 ισοπαλίες και μία ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Όπως αναφέρει το grandsport.gr, στο πρώτο μέρος, ο ΑΟΑΝ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 18ο λεπτό, με τον Μποτέ με ωραία σέντρα να «βρίσκει» το κεφάλι του Φουκαράκη, με τον Ηρακλειώτη ποδοσφαιριστή να σημαδεύει σωστά, κάνοντας το 1-0. Νωρίτερα, μία ευκαιρία χάθηκε για κάθε ομάδα, στο 3’ ο Μπουτσικάρης απείλησε την εστία του Γιαγκιόζη αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας είχε σωστή αντίδραση, ενώ στο 4’ ο Μηνάς από το ύψος της περιοχής, ανάγκασε τον Αραμπατζή να απομακρύνει σε κόρνερ.

Η Αγία Παρασκευή μετά το γκολ του ΑΟΑΝ, απείλησε με τον Κραψίτη τόσο στο 25’ όσο και στο 27’, αλλά και στις δύο περιπτώσεις δεν μπόρεσε να βρει… δίχτυα.

Στην επανάληψη, η Αγία Παρασκευή κατάφερε να ισοφαρίσει στο 49’ με τον Κατσερη με κεφαλιά να κάνει το 1-1, ενώ στο 64’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για τους Λασιθιώτες με τον Αραμπατζή να απομακρύνει τη τελευταία στιγμή πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Στο 70’ ένα σουτ του Μπαράτα, πέρασε άουτ, ενώ στα εναπομείναντα 20 λεπτά δεν σημειώθηκε κάποια καλή ευκαιρία μπροστά στις δύο εστίες με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1.

ΑΟΑΝ (Μανώλης Σκύβαλος) : Γιαγκιόζης, Δολαψάκης (84′ Νοκάι), Μποτέ (90+6′ Κουτούζος), Τσανάι, Ζέλιος (69′ Μπαράτα), Λάμπρου (69′ Πιθαρούλης), Φουκαράκης, Χίσι, Μελισσόπουλος, Μηνάς, Σέχου

ΑΟ Αγίας Παρασκευής (Πάρης Κωνσταντακόπουλος) : Αραμπατζής, Χατζίου, Κόλιας, Γαλανόπουλος (72′ Μιχαηλίδης), Ριτσωτάκης, Κοντοές, Σταμούλης (58′ Γιαννόπουλος), Μπουτσικάρης (60′ Καλογεράς), Κραψίτης, Δακτυλίδης (72′ Λαμπρίδης), Κατσέρης (72′ Κωτσάκης)