Bundesliga : “Ματσάρα” στο Volkswagen Arena με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο (vid)

Μετά από ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο με τέσσερα γκολ σε αυτό το διάστημα, Βόλφσμπουργκ και Άιντραχτ Φρανκφούρτης αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2 σε ματς για την 23η αγωνιστική στη Bundesliga.

Αποτελεσματικές οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να πετύχουν από δύο γκολ, με μόλις 6 τελικές (4 οι γηπεδούχοι, 2 οι φιλοξενούμενοι). Προηγήθηκε με τον Αιγύπτιο Μαρμούς στο 10ο λεπτό η ομάδα του Νίκο Κόβατς, αλλά μέσα σε ένα πεντάλεπτο οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δις, με τον Κολό-Μουανί στο 22’και τον Εντικά στο 26′. Δύο λεπτά πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, οι “λύκοι” έφτασαν στην ισοφάριση με κεφαλιά του Γκέρχαρντ.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες δεν ρίσκαραν, έμοιαζαν ικανοποιημένες με το ισόπαλο αποτέλεσμα, με τους γηπεδούχους να απειλούν δύο φορές με τον Γκέρχαρντ και τον Κέβιν Τραπ να αποσοβεί το γκολ και στις δύο περιπτώσεις.