LaLiga : “Μαγική” βραδιά για την Ατλέτικο, 6-1 τη Σεβίλλη! (vid)

“Φόβος και τρόμος” η σημερινή Ατλέτικο, μοίρασε…πόνο στη Σεβίλλη σημειώνοντας μισή ντουζίνα γκολ!

Η Ατλέτικο τρέχει ένα αήττητο σερί 8 αγώνων, αλλά αυτή τη φορά παίζει και μπάλα. Η Σεβίλλη πήγε για τουρισμό στην Μαδρίτη και έφυγε με μία βαριά εξάρα στην πλάτη (6-1) και αμφιβολίες για το μέλλον, αφού η γραμμή υποβιβασμού απέχει μόλις ένα πόντο.

Ο Μέμφις Ντεπάι φαίνεται ότι δίνει στους ροχιμπλάνκος αυτό που λείπει μπροστά. Στο 3-5-2 του Τσόλο, ο Ολλανδός δένει τέλεια με τον Γκριεζμάν και αυτό φάνηκε και απόψε. Με δύο εξαιρετικά τελειώματα (23’, 26’) ο Ντεπάι έδωσε τεράστιο αβαντάζ στην Ατλέτικο, που παρά την μείωση του σκορ από τον Εν-Νεσιρί (39’, 2-1) ήταν καθηλωτική στην επανάληψη.

Με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής, ο Γκριεζμάν πέτυχε το πιο θεαματικό γκολ της βραδιάς (53), ενώ ο Καράσκο έκανε σαν σε προπόνηση το 4-1 λίγο αργότερα (69’).

Ο Ράκιτιτς αστόχησε σε πέναλτι που θα μπορούσε να δώσει νέο ενδιαφέρον στο ματς (74’) και δύο λεπτά αργότερα ο Μοράτα έδωσε το τελειωτικό χτύπημα για το 5-1 (76’) απέναντι στους Ανδαλουσιανούς που τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκέιγ (81’) και έφαγαν και έκτο γκολ στις καθυστερήσεις ξανά με δράστη τον Άλβαρο Μοράτα.