LaLiga : Απίστευτο φινάλε στο Ramon de Carranza, η Χετάφε ισοφάρισε στο…90+16′! (vid)

Η Χετάφε ισοφάρισε σε 2-2 την Κάντιθ στο 16ο λεπτό των καθυστερήσεων(!) και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για την αποφυγή του υποβιβασμού.

Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και ως ντέρμπι παραμονής αυτό ανάμεσα στην Κάντιθ και την Χετάφε, καθώς ναι μεν πρόκειται για δύο ομάδες που βρίσκονται πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, αλλά δεν νιώθουν και ιδιαίτερα ασφαλείς.

Η Κάντιθ λοιπόν κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, χάρη σε γκολ που πέτυχε στο 82’ από την άσπρη βούλα ο Αλκαράθ. Ωστόσο, μέσω VAR οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 90+16′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ουνάλ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 και χαρίζοντας έναν υπερπολύτιμο βαθμό στην Χετάφε.

Νωρίτερα, οι Μαδριλένοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με πέναλτι του Ουνάλ το γκολ που είχε σημειώσει και με το οποίο είχε ανοίξει το σκορ ο Σομπρίνο στο 39’.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντουάρτε στο 80′, σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε σε θρίλερ στα πολλά λεπτά καθυστερήσεων που υπέδειξε ο διαιτητής.