LaLiga : “Λαχτάρισε” η Ρεάλ αλλά πήρε τη νίκη με την Εσπανιόλ (vid)

Μπορεί να “γύρισε” το ματς πριν καν βγει το ημίχρονο, η Ρεάλ όμως κινδύνεψε στο δεύτερο από τη μαχητική Εσπανιόλ.

Έτσι, με παιχνίδι περισσότερο από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα, η Ρεάλ Μαδρίτης βρίσκεται στο -6 από τους “μπλαουγκράνα”. Στους 27 βαθμούς και στη μέση του βαθμολογικού πίνακα η Εσπανιόλ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 8′ με τον Χοσέλου ενώ στο 15′ ο Κουρτουά έβγαλε δύσκολα την κεφαλιά του Σόουζα. Η αντίδραση της Ρεάλ Μαδρίτης ήρθε πριν βγει το πρώτο ημίχρονο. Στο 22′ ο Βινίσιους ισοφάρισε με άψογο διαγώνιο τελείωμα, ενώ η ανατροπή του σκορ ήρθε στο 39′, με το τέρμα του Μιλιτάο. Ο Ασένσιο “υπέγραψε τη νίκη των γηπεδούχων στο 90+3′, γράφοντας το 3-1.

Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι):Κουρτουά, Ντάνι Καρβαχάλ, Έντερ Μιλιτάο, Νάτσο, Καμαβινγκά, Μόντριτς (72’ Ασένσιο), Τσουαμενί (74’ Ρούντιγκερ), Κρόος (74’ Ντάνι Θεμπάγιος), Βαλβέρδε, Ροντρίγκο, Βινίσιους Ζούνιορ (90’ Άλβαρο Ροντρίγκες).