LaLiga : Τρομερό ματς και έξι γκολ στο José Zorrilla! (vid)

Εκπληκτικό παιχνίδι στο José Zorrilla, ανάμεσα σε δύο ομάδες που έπαιξαν ανοιχτά και κυνήγησαν μέχρι τέλους τη νίκη.

Η Βαγιαδολίδ έφτασε κοντά σε μια πολύτιμη νίκη, που θα την έφερνε στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη, ωστόσο η Μαγιόρκα “έκλεψε” τον βαθμό στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μουρίκι.

Ο Κίκε Πέρεθ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 33ο λεπτό κι αυτό ήταν το σκορ του πρώτου μέρους (1-0). Με το ξεκίνημα της επανάληψης, ο Μουρίκι ισοφάρισε για τους νησιώτες και πριν καν συμπληρωθεί μία ώρα αγώνα, ο Μορλάνς έκανε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους.

Ο Πάολο Πετσολάνο έκανε άμεσα τρεις αλλαγές, οι οποίες και βοήθησαν σημαντικά, καθώς στο 68′ ο Σελίμ Αμαλά ισοφάρισε για τη Βαγιαδολίδ και στο 86′ ο Μοντσού έδωσε το προβάδισμα, μέσα σε αποθέωση.

Όμως τον τελευταίο λόγο στο ματς είχε το VAR, που υπέδειξε πέναλτι σε ανατροπή του Μουρίκι, με τον Κοσοβάρο φορ να ισοφαρίζει τελικά στο 90+4′.