Δεύτερο σερί “διπλό” ο ΟΦ Ιεράπετρας και ανέβηκε πέμπτος

Με γκολ το Μίλερ στο 63ο λεπτό, ο ΟΦ Ιεράπετρας πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη του και ανέβηκε στην 5η θέση.

Η ΑΕΚ Β είχε ευκαιρίες για να έχει διαφορετική μοίρα στο σημερινό ματς του “Σεραφίδειου”, ωστόσο δεν κατάφερε να σκοράρει, μένοντας στην 11η θέση του 2ου ομίλου της Super League 2.

Tο πρώτο ημίχρονο ήταν μέτριο από πλευράς θεάματος. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, που ήταν, όμως, «άκαρπη», ενώ δεν υπήρξαν σημαντικές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Οι «κιτρινόμαυροι» απείλησαν στο 39’ με τον Απόστολο Χριστόπουλο.

Και στο ξεκίνημα της επανάληψης η αναμέτρηση δεν… έκρυβε αρκετές συγκινήσεις. Στο 63’, ωστόσο, από σέντρα του Μπλανκ Καζάου, ο Μίλερ από κοντά «έγραψε» το 0-1. Στα επόμενα λεπτά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, αλλά οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το προβάδισμα.

Στο 87’ η ΑΕΚ Β’ είχε μία σημαντική ευκαιρία, όμως ο Κυρίτσης έδιωξε σε κόρνερ την κεφαλιά του Σταμούλη, μετά το κόρνερ του Μπότου, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Σταμούλης απείλησε ξανά από κοντά.

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος) : Θεοχάρης, Σταμούλης Γ., Κάτσικας, Λάτσι, Γεωργέας (81′ Σταμούλης Σ.), Νούλας (46′ Ρουκουνάκης / 55′ λ.τ. Παρράς), Γερολέμου, Τζούντα Γκαρσία, Πιτιλάκος (63′ Κορομηλάς), Μπότος, Χριστόπουλος Α. (55′ Κοσίδης)

ΟΦ Ιεράπετρας (Βαγγέλης Στουρνάρας) : Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Τσορνομάζ, Ιτσιος (72′ Καραμπέτσος), Ζήσης, Κατάλντι, Ντέτλερ, Μπλάνκ Καζάου (89′ Κάρδαρης), Μίλερ (82′ Παπαδάκης), Βουό