Αγχωτική νίκη για την Athens Kallithea, υποβιβάστηκε η Επισκοπή

Τα προγνωστικά επιβεβαιώθηκαν στο Ελ Πάσο με την Καλλιθέα να καταβάλει την αντίσταση της Επισκοπής με σκορ 2-0, η οποία παρ’ όλα αυτά “πάλεψε” το παιχνίδι μέχρι το 80ό λεπτό.

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου κατάφερε να επιβληθεί, σημειώνοντας ένα γκολ στο πρώτο και ένα στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μπουλούλη στο 20ό λεπτό να είναι ο παίκτης που έδωσε το προβάδισμα τους γηπεδούχους ενώ αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ήταν ο Καινούργιος ο οποίος σκόραρε στο 80’ για λογαριασμό της Καλλιθέας.

Η ομάδα της Επισκοπής, που με τη σημερινή της ήττα υποβιβάστηκε και μαθηματικά, είχε εξ αρχής ένα πολύ δύσκολο έργο απέναντι σε μία από τις κορυφαίες ομάδες της κατηγορίας, ωστόσο “πάλεψε” το παιχνίδι ουσιαστικά μέχρι το τέλος, διεκδικώντας ένα γκολ που ίσως να της χάριζε το βαθμό.

Η Καλλιθέα είχε και δοκάρι στο 89′ με τον Λουκίνα.

Athens Kallithea (Γιώργος Σίμος) : Βοσνιάδης, Βασιλούδης, Καινούργιος, Βλάχος (83′ Ευαγγέλου), Κύργιας, Μπάμπης (90′ Λάσκαρης), Μπουλούλης, Τσιντώνης (60′ Ιωαννίδης), Κυνηγόπουλος, Μασιέλ (60′ Ναμπί), Λουκίνας.

ΠΑΕ Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης) : Ψαρράς, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Πολίτης (86′ Καφετζής), Παπαδόπουλος, Τσιλεδάκης, Αμποφό (86′ Μπερικάκης), Κούτσιας, Σταθόπουλος (80′ Αραμπατζής), Βουκελάτος (63′ Εμπουέλε), Τζωρτζινάκης (80′ Λέκα).