Τον βαθμό στο 90+4′ η ΑΕΚ Β

Δυνατό παιχνίδι στο Ρέντη, με τον Ολυμπιακό Β να φτάνει μια ανάσα από τη 12η φετινή του νίκη στη Super League 2 και την ΑΕΚ Β να ισοφαρίζει στην τελευταία φάση του αγώνα.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 41′, έπειτα από σουτ του Νεμάνια Νίκολιτς, όμως πίεσε μέχρι τέλους για την ισοφάριση και δικαιώθηκε στην εκπνοή, όταν ο Αποστόλης Χριστόπουλος με εξαιρετική κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και πίεσαν την ΑΕΚ από τα πρώτα λεπτά. Ο Λιάτσος στο 8ο λεπτό απείλησε με μακρινό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

Στο 14’ ήρθε και η πρώτη μεγάλη φάση, όταν ο Αλγκασίμ Μπα έφυγε στην πλάτη της άμυνας αλλά το πλασέ του απομακρύνθηκε από τον Χατζηεμμανουήλ. Η ΑΕΚ απάντησε τρία λεπτά μετά, με τον Παρρά να κάνει το σουτ αλλά την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καλύτεροι, έψαχναν το γκολ και το βρήκαν στο 41ο λεπτό, όταν η μπάλα έφτασε στον Νίκολιτς και εκείνος από πλάγια θέση πλάσαρε εξαιρετικά για το 1-0. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξαν ιδιαίτερες φάσεις, με την ΑΕΚ να πιέζει περισσότερο στα πρώτα λεπτά αλλά χωρίς να έχει κάποια μεγάλη ευκαιρία.

Τελικά στην τελευταία φάση του ματς, η ΑΕΚ κέρδισε το κόρνερ, όταν ο Παρράς έκανε τη σέντρα σουτ και ο νεαρός πορτιέρε με τη βοήθεια του δοκαριού απομάκρυνε. Έτσι, ο Χριστόπουλος με κεφαλιά νίκησε τους αντίπαλους στόπερ και τον Παπαδούδη, κάνοντας το 1-1.

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Παπαδούδης, Μπα (86′ Σαπουντζής), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (68′ Καρακούτης), Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαρίνος (68′ Αργυρίου), Ιμπαγάσα (60′ Πινακάς), Κωστή, Σουρλής

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος) : Χατζηεμμανουήλ, Κατσικάς (54′ Σταμούλης Κ.), Λάτσι, Χατζηκυριάκος, Ραντόνια, Λέλεκας (76′ Ντάικο), Νούλας (46′ Γερολέμου), Παρράς (82′ Σκόνδρας), Τζούντα Γκαρσία (54′ Γκολφίνος), Χριστόπουλος Α., Μαχαίρας