Σπουδαίος ο Αιολικός, μπήκε γερά στο κόλπο της ανόδου

Μια σπουδαία εμφάνιση, που συνδυάστηκε με τη δεύτερη νίκη στα μπαράζ, πραγματοποίησε ο Αιολικός, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του μίνι πρωταθλήματος για την ανάδειξη των τεσσάρων ομάδων που θα αγωνιστούν τη νέα σεζόν στη Super League 2.

Η ομάδα του Δημήτρη Παπασπύρου επικράτησε με 2-0 του Καμπανιακού και έφτασε τους 7 βαθμούς, δύο περισσότερους από τους “ερυθρόλευκους”, που υποχώρησαν στην τελευταία θέση.

Το γκολ του Στεφάνοβιτς στο 15ο λεπτό “άνοιξε” το δρόμο στους νησιώτες, που έδωσαν χώρο στους φιλοξενούμενους, χωρίς όμως να το “πληρώσουν”.

Απεναντίας, στο 60ο λεπτό, κατόρθωσαν να κάνουν δύο τα τέρματα τους, αυτή τη φορά με το νεοεισελθόντα Μακρή, ο οποίος πήρε πάσα “πάρε-βάλε” από τον Μωραΐτη.

Το τρίτο γκολ του επιθετικού των “κυανολεύκων” στα μπαράζ, ήταν το πλέον καθοριστικό στο ματς, καθώς “κλείδωσε την πολύτιμη νίκη.

Αιολικός (Δημήτρης Παπασπύρου) : Πιττατζιής, Γκανσιέρ, Νάστος, Ποτουρίδης, Κανελλόπουλος (46′ Μωραΐτης), Στεφάνοβιτς, Αντωνίου, Αρναούτογλου (54′ Αννιτσάκης), Πλατέλλας (66′ Μούκα), Άνθης (54′ Μακρής), Ντινιωτάκης (66′ Παστρικός)

Καμπανιακός (Ηλίας Σαπάνης) : Σιώμος, Βοσκόπουλος, Σαρβανίδης, Κεχαγιάς, Σαπουντζής, Παπακωνσταντίνου, Καθάριος Ν. (46′ Ταΐρης), Μαγκούτης, Ντόγος, Πόζογλου, Ιγνατίδης