11 Απόλλων Πόντου 28 9 5 14 21 37 -16 32
12 ΝΠΣ Βέροια 28 8 7 13 28 32 -4 31
13 Ηρακλής Λάρισας 28 7 5 16 17 42 -25 26
14 Θεσπρωτός 28 4 8 16 26 49 -23 17
15 Απόλλων Λάρισας 28 3 1 24 8 85 -77 4

*Υποβιβάστηκαν στη Γ Εθνική οι ΝΠΣ Βέροια, Ηρακλής Λάρισας, Θεσπρωτός και Απόλλων Λάρισας. Εκκρεμούν τα 40 λεπτά του αγώνα Νίκη Βόλου – ΑΕΛ (2-1 μέχρι το 60ο λεπτό)

• 1. Αφαιρούνται οριστικά τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ
  • 2. Αφαιρούνται οριστικά επιπλέον τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ
  • 3. Μετά την αποχώρηση της ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ από το πρωτάθλημα Betsson Super League 2 2022-2023 στις 15.03.2023 και σύμφωνα με τον ΚΑΠ, από την 15η αγωνιστική και έως τη λήξη της διοργάνωσης όλοι οι αγώνες της εν λόγω ΠΑΕ κατοχυρώνονται υπέρ της αντιπάλου ομάδας αυτής με σκορ 3-0.
  • 4. Επιστρέφεται ένας (1) βαθμός στην ΠΑΕ Νίκη Βόλου κατόπιν απόφασης της Επιτροπής Εφέσεων της ΕΠΟ για τον αγώνα της με την ΠΑΕ ΑΕ Λάρισα, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.